Video: Proti vráskám bez chemie a chirurga? Jde to s obličejovou jógou

Psychická pohoda
Věk, stres, únava. To vše jsou neúprosné faktory, které se nám vpisují do tváře v podobě vrásek, povislých víček či koutků úst. Naštěstí jsou způsoby, jak jejich řádění kompenzovat, například stále oblíbenější obličejová jóga. Jak funguje a jak ji cvičit, poradí akreditovaná lektorka Zuzana Ondrisová.

Jak to funguje 

Obličejová jóga je kombinací masáží a cvičení pro stimulaci svalů, kůže a lymfatického systému. Techniky pomáhají relaxovat přetížené a napnuté a naopak tonizovat ochablé svalstvo obličeje, krku, dekoltu nebo i ramenou.  

 

„Tak jako cvičíme se zbytkem těla, abychom ho udrželi v dobré kondici, působí cvičení blahodárně i na náš obličej. Můžeme se tak vyhnout dvojité bradě, povislým horním víčkům, povadlým tvářím a konturám nebo i hlubokým vráskám,“ vysvětluje Zuzana, která pro vás připravila krátké video, abyste si mohli rovnou několik cviků vyzkoušet. 

Dvanáct minut proti vráskám s lektorkou obličejové jógy Zuzanou Ondrisovou: 

Stačí 1015 minut  

Deset nebo 15 minut denně vám na obličejovou jógu bude stačit. Proto je ideální i pro ty nejvytíženější z nás. Stejně jako pro každého, kdo dokáže pro rozzářený obličej obětovat chvíli brouzdání po Instagramu„Není nutné se zavalit desítkami cviků. Držte se hesla keep it simple, but effective.‘ Vyberte si takovou kombinaci cviků, kterou budete stíhat bez většího zásahu do vašeho denního programu a která se zaměřuje na oblasti, jež chcete zlepšit,“ radí Zuzana.  

 

Čistší pleť s méně akné 

Každý pohyb, který svému tělu dopřáváme, rozproudí v daných partiích krev a lymfu. Nejinak je to s pohybem obličeje.  

 

To podle Zuzky znamená nejen kvalitnější okysličení a hydrataci, ale také efektivnější odvádění toxických látek z tkání. „Kromě svěžího pocitu mají ženy často také čistší pleť. Především díky zklidnění akné a zmírnění nadměrné produkce kožního mazu. Starší dámy zase těší, že je jejich pleť hebčí a jemnější.“    

Udělejte si chvilku pro sebe 

Kromě přínosů pro vzhled a pocit fyzické pohody je obličejová jóga skvělým způsobem, jak vypnout a zregenerovat mysl. Soustředěním na cviky, které přinášejí postupné uvolnění, se odpoutáte od myšlenek na práci, plánování dovolené nebo přeschlého prádla k žehlení.  

 

„Nepoužívám zrcadlo, protože nejde o to, jak člověk při cvičení vypadá. Ideální je pro mě večer, kdy děti spokojeně spí. Dám do aromalampy pár kapek levandule, natáhnu nohy, cvičím a masíruji. Chvilka jen pro mě,“ popisuje Zuzka lákavý relax 

 

Lepší držení těla i dýchání 

Některé typy bolestí hlavy pocházejí z napětí svalstva na krku, ramenou i v obličeji. Pokud jimi trpíte, může vám obličejová jóga ulevit – tím, že zlepšíte rovnováhu mezi aktivitou a uvolněním svalů.  
 

Relaxace obličeje působí pozitivně také na skřípání zubů a problémy se spánkemNěkterým lidem obličejová jóga pomohla zlepšit držení těla. Při cvičení na něj totiž dbali spolu se správným dýcháním. Postupně si tak vytvořili zdravý návyk, který si odnesli do každodenního života,“ uzavírá Zuzka. 

Prémiový článek

Čtěte dál ZDARMA!

Stačí jednoduchá bezplatná registrace vaší
e-mailové adresy a získáte přístup ke kompletnímu obsahu webu. Po přihlášení budete získávat body a za ně čerpat další výhody – slevy na pojištění UNIQA a služby a zboží našich partnerů.
Registrovat se zdarma