Vy pryč a doma kočkopes

Bydlení
Domácnost nejsou jen pračky, děti, migrény a talíře. Domácnost je i o spolužití s někým, koho máme často raději než sama sebe. I zvířata ale, zvlášť když jsou celé dny vězněná v našich bytech, chtějí svůj život prožít hezky. Pomůže nám technologický pokrok?

Technologie nám pomáhají zvířata krmit, hlídat jejich bezpečí i jen tak je bavit, když zrovna nemáme náladu na házení míčku. Je to stejné jako u dětí. Nemáme čas na pohádku, a tak nejrychlejší je nacpat jim do rukou tablet. Je to odporné, ale pokrok nezastavíš, ani když je to cesta do pekel. Užívejte tedy s rozumem a vybírejte to, co vám přinese nejvíc užitku, nebo se jen pobavte nad tím, jak je svět šílený.

Přečtěte si také: Proč mají Češi tak rádi domácí mazlíčky?

Neštěkat do boudy
PetSafe
Protištěkacích zařízení je spousta, ale tenhle maskovaný design ptačí budky nás baví. Pověsíte na zahradě nebo na domě jako klasickou budku pro ptáky. Tam, kde vám štěkot psa nejvíc vadí. Ultrazvukovou budkou na to místo zamíříte (může to být i přes plot k sousedům), a když čtyřnožec přijde dělat ramena, budka vydá (pro nás neslyšitelný) zvuk, kterým Rexíka to machrování postupně odnaučíte. Mají i verzi v klasickém technickém designu pro domácnost, ale kdo by nechtěl mít doma falešnou ptačí budku? Pozor, spouští se to na jakýkoli zvuk, takže pokud bydlíte u silnice, na budku zapomeňte. Ale to je pak štěkání stejně váš nejmenší problém…

Dosah 15 metrů, frekvence 20 kHz, výkon cca 120dB, 9V baterka vydrží 2000 spuštění.

Cena 1790 Kč, koupíte třeba tady.

Splachovací záchod pro kočky
Litter-Robot III
Koho by bavilo čistit kočičí záchod. Proč ale tedy nepořídit záchod robotický? Tohle je vždy čistá kočičí toaleta, což je skvělé, pokud máte víc koček a každá chce mít pod sebou vždy čisto. Nebudou potom mít potřebu ztrestat vás močením do vaší postele. Litter-Robot Open Air se sám vyčistí automaticky, zbaví se zápachu a odpad odvede do odpadního boxu. Je v tom pohybový a váhový senzor, takže po odchodu kočky se to vyčistí podobně jako pánský pisoár. Tedy trochu jinak.

Potom co kočka odejde, otočí se to jako míchačka na beton, a tím se oddělí výkaly od steliva.

Uhlíkový filtr proti zápachu vydrží měsíc, má to i noční osvětlení. Existuje i verze komunikující s mobilem, ale tu u nás neseženete.

Tenhle futuristický StarTrek koupíte za 17 000 Kč tady.

Recenze v angličtině je tady:

První erotická hračka pro psy
Hot Doll
Na Patálii občas najdete články řešící problémy s lidskou sexualitou. Proč ale zavírat oči před tím, že i pes může mít své potřeby a z těch neukojených vyvinutá traumata. Kastrace není zrovna elegantní řešení a psí útulky jsou přeplněnější než Bangladéš. Ve Francii vymysleli tuto podivnou hračku. Základním materiálem je příjemný PE plast s vysokou hustotou a nožičky mají protiskluzovou úpravu, takže před vámi miláček nebude jezdit po plovoučce sem tam, zrovna když budete koukat na telku. Uvnitř je vyjímatelná silikonová vložka a celá ta věc se dá na patřičném místě zazátkovat, takže u zvídavých návštěv nebude vzbuzovat rozpaky. Velikost je univerzální jedna (pro psy 22–46 cm v kohoutku).

Ale zato je umělá fenka k dispozici v černé a bílé barvě, zřejmě podle rasového vyhranění vašeho Alíka.

Koupíte např. tady za 5300 Kč.

Dvířka s mikročipem
Pet Safe
Bydlíte na vesnici, chcete, aby vaše kočka běhala ven, jak se jí zachce, a pořídíte jí taková tá malá dvířka do dveří jako z amerického filmu. Jenže co se nestane, dovnitř vám začaly lézt i nezvané návštěvy a ani pro pocit bezpečí to není zrovna příjemné. Máme řešení. Dvířka mají zabudovaný snímač RFID čipů a ten pozná, jestli jde o toho správného obyvatele. Stačí běžný čip, jaký vaše zvíře už má. Na stránce výrobce si můžete ověřit, jestli je kompatibilní. Možnost naprogramování až 40 čipů. To nám přijde na garsonku už docela dost. Pro zvířata do 8 kg, baterka vydrží rok.

Pro nejběžnější typ mikročipu DX-B (15 číslic).

Za 2500 Kč např. tady.

Cosplay kostým a záchranná vesta
No dobře, tohle není nic futuristického, ale obyčejný kostým pro psa. Ale nám se líbí.

Koupíte na německém Amazonu za 210 Kč (8 eur), když nakoupíte za více než 39 eur, máte dopravu zdarma. Takže rovnou k tomu můžete přihodit i plovací vestu se žraločí ploutví tady za 820 Kč (32 eur).

Nehádejte se o jídlo
SureFeed Mikrochip
Funguje podobně jako dvířka výše. Jen s tím rozdílem, že nejde o proskakování ohněm, ale o něco mnohem důležitějšího: o žrádlo! Hodí se, pokud máte doma více zvířat a potřebujete uhlídat, aby všechno nesežral jen alfa.

Kromě omezení kradení z misky se hodí třeba na dávkování léků, speciální diety atd.

Automat podle čipů pozná jednotlivá zvířata a dává jídlo podle toho. Je možné nastavit 3 rychlosti zavírání (podle toho, jak moc velké jsou rvačky o jídlo). Misky jsou utěsněné, takže žrádlo vydrží déle čerstvé. Navíc ho to ochrání i před hmyzem. Pozná až 32 zvířat, ale aby bylo jasné, pro každé potřebujete jinou misku/přístroj, což je samozřejmě otrava.

My pryč, doma kamera
Petcube Play smart
Interaktivní kamera. Nejen pro slídění a pozorování vašich mazlíčků, zatímco jste pryč z domova. Můžete na něj mluvit a taky hrát si. Má to zabudovanou laserovou hračku alias ukazovátko, včetně automatického režimu.

Ovládá se to na dálku z mobilu a oproti ostatní podobným zařízením to není hnusné. Může tak stát na významném místě v obýváku a vy se nemusíte za nic stydět.

Video v HD kvalitě 1080 p, širokoúhlý záběr 138°, funkce nočního vidění, laser, detektor zvuku a pohybu.

Koupíte za 7700 Kč např. tady.

A tady recenze, podle které to vlastně vůbec nefunguje 🙂

Vodítko pro excellisty
Petkit GO
Pro ty, kteří propadli trendu sebeměření spánku, kroků, pšouků i gramů potravy. Sobče, ale co váš nebohý pes? Myslel jsi i na něj? I ten má nárok na svůj hezký online graf a statistiky. Vodítko měří čas vycházky, vzdálenost,

Délka 4,6 metru, propojení s mobilem pomocí BT, LED světlo.

Cena: 2400 Kč. Více tady.

Video s pomatenou slečnou, která si není jistá, jestli udělala na vycházce dost kroků, je tady:

Hoď mi pamlsek!
Petcube Bites Smart
Mluvící krychle je pro vás málo? Jasně, chtělo by to spíš nějakou odměnu. Tohle je dávkovač pamlsků na dálku. Kouknete přes kameru (třeba Petcube výše) na to, jestli váš mazel nezlobí a jestli zrovna nevyžírá ledničku, můžete mu na dálku zanadávat nebo naopak vystřelit ze zásobníku až 100 jeho oblíbených pochoutek. Video v HD kvalitě 1080 p, širokoúhlý záběr 138°, funkce nočního vidění, pamlsky do velikosti 2,5 cm. 

Cena 11 000 Kč, např. tady.

Hoď mi míč!
iFetch Too
Nejen žrádlem živ je pes. Taky pamlsky a močením. No dobře, tak teda ještě hrou. Automatický vrhač míčků není ani tak určen na to, když musíte být v práci a pes se nudí doma. Je to spíš určené pro lenochy, které nebaví házet oslintanou věc stále dokola a raději si čtou Prousta nabo TOP Dívku. Je to na baterky, takže si to můžete vzít ven a udělat svému chlupáčovi radost letícím tenisákem. Na jedno nabití až 300 odpalů.

Cena 7000 Kč, např. tady.

Takže jestli už jste tolik investovali do mazlíčka, můžete si ho pojistit. Jeho bláznění nemusí vždy dopadnout dobře, a tak se pojiště může hodit. A ostatně zničený a rozkousaný byt? Ten si o pojistku přímo říká!

#Jan Strmiska

Mohlo by vás také zajímat: I domácí mazlíčci se od nás mohou nakazit nemocemi. Které je ohrožují?