Video: Máme pro vás 10 variant kliků. Zapojíte se do „klikovací“ výzvy?

Pohyb
Osmnáct kliků – to je minimální počet potřebný k tomu, abyste v této disciplíně prošli jako uchazeč k policii. Tři tisíce kliků – tolik jich za hodinu zvládají světoví rekordmani. Kde se pohybujete vy? Jestli někde mezi, je to dobré. A my pro vás navíc máme tréninkové video, které vás posune ještě o úroveň výš.

Kliky jsou těžké snad v každé variantě. Proto jsme pro vás s trenérkou Iris Mango připravili pyramidový trénink složený z 10 různých kliků. Některé mají více způsobů provedení se zacílením na různé svalové skupiny.

Získáte tak přehledný návod pro každou úroveň fyzické kondice, a pokud budete postupovat podle doporučení trenérky, zvýšíte svoji sílu a uděláte tolik kliků jako ještě nikdy! 

„Abyste si skutečně mohli říct, že zvládáte klik, potřebujete ho dát přibližně 30krát za sebou,“ říká trenérka Iris. To je o něco víc opakování, než jsme si představovali.

„Obrovskou výhodou této ‚klikovací‘ výzvy je to, že začínáme zvolna od varianty pro začátečníky s oporou lavice nebo zdi a také od kliků z kolen, které jsou ještě celkem snadné. Zapojit do výzvy a zlepšit se v klicích tak může opravdu každý bez rozdílu,“ dodává kuráž trenérka.

Na správné provedení klade Iris velký důraz: „Skoro každý s ubývajícími silami začne neúmyslně podvádět. Propadne se v bedrech nebo předsune hlavu místo toho, aby držel tělo pevné v pozici prkna, nebo neprovádí klik až dolů k zemi a cvik si tak ulehčuje.“ 

Kdyby nad vámi stál policejní komisař (nebo Iris), poznáte to tak, že místo 8, 9, 10, 11 uslyšíte jen 8, 8, 8, 8. Počítá se pouze poctivý klik, jinak nejdete dál!

Jak „klikovací“ výzva funguje?

Čeká vás postupně 10 druhů kliků od těch nejjednodušších až po velmi náročné. Určitě si s námi můžete pro zajímavost vyzkoušet všechny varianty naráz.

Abyste se však mohli posunout na další úroveň svých fyzických schopností, měli byste zvládnout od každé varianty 3x 10 opakování, kdy si mezi každou desítkou můžete dát chvilku pauzu.

Těšit se můžete na jednoduché kliky s oporou, kliky z kolen, klasické kliky, tricepsové, deltové až po ty s tlesknutím.

Tak schválně, kolik kliků dáte? Přejeme vám, ať máte v kliku kliku!


Chcete vědět víc o správné technice kliku? Mrkněte na naše video. 


Prémiový článek

Čtěte dál ZDARMA!

Stačí jednoduchá bezplatná registrace vaší
e-mailové adresy a získáte přístup ke kompletnímu obsahu webu. Po přihlášení budete získávat body a za ně čerpat další výhody – slevy na pojištění UNIQA a služby a zboží našich partnerů.
Registrovat se zdarma