ranní cvičení

Trénink pro lepší den: Máte za sebou nic moc noc? Ranní cvičení zabírá

Pohyb
Vstali jste ráno levou nohou? Nevadí, nazujte na ni tenisku a všechno se rázem změní k lepšímu. Proč? Protože to nej, co pro sebe můžete po špatné noci udělat, je zacvičit si. Nakopne vás to víc než trojité espresso a malátnost, únava i špatná nálada budou pryč.

Stává se to každému – ten bezútěšný pocit, kdy jste celí rozlámaní, jak jste se v posteli točili ze strany na stranu jako rotačka v tiskárně. To poslední, na co teď máte myšlenky nebo chuť, je vstát a hýbat se. Přesto vás přesně k tomu vyzýváme. Přijde vám, že jsme se zbláznili? Vždyť výzkumy mluví jasně, ti spánkově deprivovaní dosahují prokazatelně horších výkonů než ti vyspaní do syta a do růžova. Ale hádejte co, lehký trénink v podobě ranního cvičení je jeden z nejlepších způsobů, jak povzbudit unavený mozek. Překonejte předsudky, zacvičte si a uvidíte, že vaše hlava i tělo komfortně přepnou na bdělost. Jaké ráno, takový den.

20-minutový trénink

Máme pro vás dvacetiminutový ranní trénink, který zaručeně funguje jako první pomoc po nic moc noci. Jde o pozvolné ranní cvičení, během kterého se rozehřejete, protáhnete a postupně rozproudíte jednotlivé partie těla, abyste byli hned od rána zpátky ve formě. Čeká vás volnější tempo, které si navíc přizpůsobíte podle vlastních sil. Pokud se necítíte v kondici, výstižně řečeno, pokud se cítíte hodně „mrtví“, stačí méně opakování a pomalejší provedení. Naším cílem není lámat osobní rekordy, ale aktivovat svaly, povzbudit mozek a zlepšit si náladu pro nadcházející den.

Video: Fitness lekce s trenérkou Hankou Škarabelou aneb Probuďte celé tělo ranním cvičením

Nenechte minulou noc, aby vám zničila nový den. Dnešek bude lepší, než se vám včera mohlo zdát.

Mohlo by vás také zajímat: Nejlepší cvičení pro lepší spánek: https://patalie.cz/videolekce-nejlepsi-cviceni-pro-vas-spanek. Nebo také Aby ranní cvičení nebylo pro tělo mučení aneb Doporučení od fyzioterapeutky pro ranní aktivity: https://patalie.cz/video-aby-ranni-cviceni-nebylo-tela-muceni

Autor fota, videa: Gymbee

Prémiový článek

Čtěte dál ZDARMA!

Stačí jednoduchá bezplatná registrace Vaší
e-mailové adresy a získáte přístup ke kompletnímu obsahu webu. Po přihlášení budete získávat body a za ně čerpat další výhody – slevy na pojištění UNIQA a služby a zboží našich partnerů.
Registrovat se zdarma