Jak se udržují ve formě Michelle Obama, Mark Wahlberg či Rebel Wilson

Pohyb
Obrazovka prý přidává pět kilo. Do toho bulvární fotografové, kteří nevynechají jedinou příležitost, jak jim prohnat faldy. Rolí slavných celebrit je za každých okolností vypadat dobře – výmluvy se neodpouštějí a pardony neudělují.

Máme pro vás cvičení, kterými se trio světových celebrit udržuje ve formě. Jistě, mají k tomu své osobní trenéry, ale tyhle cviky si i hvězdy musí odcvičit samy.

Michelle Obama 

Michelle Obama je známá svým odhodláním zlepšit zdraví celé Ameriky a také bojem proti dětské obezitě. Sama přiznává, že posilovna rozhodně nebyla její nejoblíbenější místností vBílém domě a musela se ke cvičení často přemlouvat. Výsledek ale stojí za to – při pohledu na bývalou první dámu, jak ladně skáče přes švihadlo, byste jen stěží řekli, že jí táhne na šedesátku.

Vy si můžete užít jednoduchý trénink, kterým motivuje Američany k pohybu. Skládá se z:

 • přeskoků přes švihadlo, různé styly od skákání snožmo po běh na místě, 
 • posilování břišních svalů smedicinbalem, 
 • výskoků na lavici, 
 • posilování paží a prsních svalů sjednoručkami vleže na lavici, 
 • boxování.

Těžkou hnědou koženou kouli zvanou medicinbal známe všichni ze školních let. Dnes se vrátil na fitness výsluní a je trendy pomůckou pro domácí cvičení. Michelle s ním posiluje břišní svaly a provádí různé variace zkracovaček, známých spíš jako sedy-lehy.

foto: trenérka Hana Škarabela

Jak správně provádět zkracovačky, jsme si ukázali v tomto článku.

Mark Wahlberg 

Když se Mark Wahlberg pochlubil svojí denní rutinou pro natáčení filmu 22.míle, málem nám vypadly oči z důlků. Herec kvůli roli elitního agenta CIA vstával ve 2:30 a ve 3:40 už makal na lezeckém trenažéru, na kterém si každý den přidával 30 sekund navíc. Není divu, že s dalšími hollywoodskými tvrďáky Dwaynem Johnsonem nebo Jasonem Stathamem patří mezi nejvíc fit a makající hvězdy. Mark však nepatří mezi nárazové cvičence kvůli rolím, pracuje na sobě neustále.

Z jeho repertoáru jsme pro vás vybrali zanožování s tlaky na ramena, pokročilý cvik, se kterým se herec pochlubil na svém Instagramu. Jak na něj?

 • Proveďte klasický zášlap správnou techniku jsme popsali v tomto článku.
 • V pozici zášlapu zvedněte činky nad hlavu, ramena se snažte nechat spuštěná od uší.
 • Vraťte se do výchozí pozice a opakujte na druhou stranu.

S tímto jediným cvikem posílíte spodní polovinu těla, střed těla i paže a ramena. Vyžaduje však zvládnutou techniku zášlapu, sílu i rovnováhu.

foto: trenér David Racocha

Rebel Wilson 

Australská komička je důkazem, že splněná předsevzetí existují. Podobně jako například zpěvačka Adele prošla obrovskou proměnou a zhubla téměř o 30kilogramů. Svůj životní styl obrátila naruby těsně před svými čtyřicátými narozeninami s představou, že se chce cítit celkově zdravěji a fit.

Co pro to udělala? Protože veškerý stres řešila přejídáním, nejprve musela zapracovat na své psychice a jídelníčku. Fanouškům se také svěřila se svým intenzivním týdenním cvičebním rozvrhem, který zahrnuje až čtyřikrát týdně HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink), silový trénink nebo trénink mobility a jeden den si pak nechává volno. Zamilovala si také dlouhé procházky brzy ráno, které považuje za nejvhodnější kardio aktivitu pro svůj tělesný typ. 

S tímto rotačním cvikem na posílení středu těla pro štíhlý pas a pevné paže se pochlubil hereččin trenér:

 • Vezměte si do rukou závaží (medicinbal, jednoruční činku nebo třeba prací gel), stůjte s chodidly na šířku boků. 
 • Zvedněte paže se závažím před sebe přibližně na úroveň hrudníku. 
 • Pomalu otáčejte trupem na jednu stranu, vraťte se na střed a otáčejte jím na druhou.

Cvik můžete provádět také s posilovací gumou – zahákněte ji o nějaký pevný objekt, třeba kliku, přibližně na úrovni hrudníku, stoupněte si k ní bokem, paže natáhněte před sebe asvýdechem začněte otáčet trupem směrem od kliky. Po 10opakováních proveďte na druhou stranu.