Inspirujte se: Jak na den lenošení odpočívají zvířecí lenoši

Psychická pohoda
Kdo nic nedělá, nic nezkazí! Při příležitosti oslav svátku lenošení se s námi podívejte na ta nejlenošivější zvířátka. Ta rozhodně velkou část dne nic nezkazí.

Panda 

Nestresovat se z nicnedělání? Na to jsou odborníci pandy, které jsou proslulé svou flegmatickou povahou. Spí až 10 hodin denně a zdřímnou si téměř kdekoli, nejraději zaklesnuté ve větvích stromů. Když jsou vzhůru, tráví většinu času pojídáním bambusu, spotřebují ho až 20 kg! Při tom všem spaní a jídle není divu, že nedělají nic jiného.  

Hroch 

S nespavostí nemají hroši problém, každý den naspí 16 až 20 hodin. Na souši je často uvidíte, jak se vyhřívají na slunci a dřímají ve velkých skupinách. Mistrně zvládají spánek i ve vodě, hlavu vystrčí nad hladinu, aby pohodlně dýchali a přitom stále odpočívali. Mimo „náročný“ spánek tráví alespoň tři hodiny v kuse spásáním trávy. Jíst, spát, jíst, spát – to je recept na spokojený hroší život.  


Pro mnoho zvířat je líný den každý den, stráví totiž jen několik hodin vzhůru. No není to sen? 


Lenochod 

Lenošit umí zaručeně dobře lenochodi. Už jen z názvu vyplývá, že rychlý pohyb je pro ně sprosté slovo. Lenochodi spí až 20 hodin denně a pohybují se, jen pokud je to nezbytně nutné. Udělat cokoli jim totiž může trvat až několik hodin. Dnešní uspěchaná doba si vyloženě říká o trochu toho pomalého lenochodího pohybu.  


Přečtěte si také: Nespí jen zoufalci. Odstartujte svou spánkovou revoluci 


Koala 

Koaly prospí skoro celý den, vzhůru jsou pouze dvě až šest hodit denně. Za jejich dlouhým spánkem stojí potrava, a to konkrétně listy eukalyptu, které obsahují toxiny a mají vysoký obsah vlákniny, a proto tito vačnatci spotřebují spoustu energie na trávení. Inspirujte se koalami a dopřejte si pravidelný spánek po obědě, zlepšíte si činnost mozku a dobijete baterky. 


Eukalyptus je velmi aromatický strom. Dříve se tato rostlina považovala za všelék. Jeho listy se používají zejména na vyčistění ovzduší, při respiračních onemocněních nebo horečce. 


Prase 

U čuníků se můžeme inspirovat v řadě věcí – kromě jejich apetitu i v jejich spánkových návycích. Spí totiž až 14 hodin denně a jako společenská zvířata se rádi při odpoledním „šlofíčku“ pomazlí se svými blízkými. Válení se v bahně je jejich oblíbenou aktivitou, jeho blahodárné účinky skvěle detoxikují tělo a pomáhají při revmatoidních onemocněních.  

Už jste nasáli tu odpočinkovou atmosféru a máte chuť se jít válet po vydatném nedělním obědě, ale žere vás svědomí, že vám na zahradě stojí práce? Ovládněte umění lenošit jako zvířata a zkuste prostě chvíli nic nedělat. Uvidíte, že tím nic nezkazíte a ještě si zaslouženě odpočinete.