„Vždycky mě zajímalo, co se děje pod hladinou. Tam, kam oko nedohlédne.“

Rozhovory, Životní styl
Mark Tipple je blázen přes focení pod hladinou. Z jeho fotek se vám zatočí hlava! Každé léto uteče australský fotograf Mark Tipple od sociálně laděných projektů do moře a pozoruje plavce a vlny úplně jinak, než jsme zvyklí. The Underwater Project vzniká několik let, my pro vás máme ochutnávku léta z roku 2011. Bronte Beach […]

Mark Tipple je blázen přes focení pod hladinou. Z jeho fotek se vám zatočí hlava!

Každé léto uteče australský fotograf Mark Tipple od sociálně laděných projektů do moře a pozoruje plavce a vlny úplně jinak, než jsme zvyklí. The Underwater Project vzniká několik let, my pro vás máme ochutnávku léta z roku 2011. Bronte Beach přímo v Sydney. Radši zadržte dech.

Jestli vládnete angličtinou, mrkněte na video se skvělým minirozhovorem. Ostatně, kašlete na anglinu. Záběry jsou to super, i když rozumět nebudete.

 

Mark Tipple se v posledních třech letech dostal na špičku australské dokumentární fotografie. Spolupracuje s řadou organizací, které se zabývají proměnami sociálního klimatu v Austrálii i okolních zemích (např. Armáda spásy, Edify, World Vision). Je hlavním autorem dlouhodobé reportážní série The Underwater Project, ze které jsou i naše fotografie. Zaměřovat se na to, co se skrývá pod hladinou, se stalo jeho autorským přístupem. V případě letních reportáží jde o snímky plavců pod vodou, v jeho sociálně zaměřené dokumentární tvorbě jde hlavně o oblasti, kterým se standardní média spíše vyhýbají. Jeho fotky se objevují v renomovaných titulech jako např. BBC, The Independent, National Geographic nebo Discovery Channel. Více na jeho vlastním webu.