Vypátrali jsme: sebevražední Rusové jsou vlastně Němci!

Životní styl
Odhalili jsme původ legendární fotky vypatlaných koupačů. Nejsou to Rusové! Tu fotku určitě znáte. Během posledních pár let ji totiž musel vidět na světě každý, kdo aspoň občas zabíjí čas na internetu. Veselí lidé se radostně cachtají v nafukovacím bazénku. Pak si ale všimnete, jak hazardně zacházejí s elektrickým proudem. Prodlužovačky se koupou s nimi, […]

Odhalili jsme původ legendární fotky vypatlaných koupačů. Nejsou to Rusové!
Tu fotku určitě znáte. Během posledních pár let ji totiž musel vidět na světě každý, kdo aspoň občas zabíjí čas na internetu. Veselí lidé se radostně cachtají v nafukovacím bazénku. Pak si ale všimnete, jak hazardně zacházejí s elektrickým proudem. Prodlužovačky se koupou s nimi, podloženy plovoucími pěnovými sandály. Jací to prostí lidé!

Odkud jsou ti ďáblové?
O původu snímku se v diskuzích dohadují lidé z celého světa už několik let. A většinou jsme všichni automaticky předpokládali, že jsou to Rusové nebo Ukrajinci. Tedy národy, které postrádají pud sebezáchovy. Legendární hra “vydržaj pijaněr” je navíc důkazem, že se tam učí odolávat elektřině odmala. Nám to ale v redakci nedalo spát a po letech se nám podařilo původ fotografie vypátrat. Svět si zaslouží znát pravdu! A chceme se našim slovanských bratřím omluvit. Ti idioti na fotce jsou ve skutečnosti pünktlich Němci!

Rusové? Nic takového, stačí se pozorněji podívat.

Nejdřív nás zmátly poznávačky
K téhle akci se dá vygooglit několik dalších fotek. A to si pište, že se v diskuzích všude po světě už objevily. Lidé komentují typy zásuvek (“Vole, kde můžou používat takovýhle divný zásuvky?”) i poznávací značky. Fotky s poznávačkou nás ale zavedly na falešnou stopu. Stejně jako další zkušené diskutující nás nejdřív přesvědčily, že musí jít o německé městečko Steinfurt. V tomhle městě ale není StreetView, takže jsme napsali do místního gymnázia, na radnici, do náhodně vybraných kaváren i dalším místňákům. Chtěli jsme, aby nám podle fotek pomohli identifikovat místo. Nic.

Napsali jsme do Steinfurtu. Do místního gymnázia, na radnici, do náhodně vybraných kaváren i dalším místňákům. Nic.

_cedule2
Díky téhle fotce jsme ukojili své vlhké noční sny.

Je jich víc!
Po dvou týdnech jsme pátrací akci chtěli už už odpískat, ale stal se zázrak! Objevili jsme zdroj původních fotek na obskurním zaheslovaném (neptejte se) německém serveru. A fotek tam bylo víc. A na jedné z nic byla i cedule s názvem party. A pak už to šlo jako po másle. Teď tedy víme, že to nebyla vesnická chlastačka na zahradě někde v Ruské federaci, ale německý ajťácký večírek. Tady je pozvánka na mejdan, který se zapsal do historie internetu:

pozvanka party
Lan-Party obsahuje i Spaßfaktor. Teď chápeme jedno německé slovíčko.

Odehrálo se to 10. 5. 2007 před sportovní halou školy KVG Gesamtschule ve městečku Nordwalde. Je to kousek od Münsteru a hranic s Holandskem.

A tady je to na mapě:

Němci umí kalit!
Takže teď už víme, že na mejdan jedině do Nordwalde. A na veselou sebevraždu taky. Pokochejte se retro romatikou a námi ukořistěným fotomateriálem. Jednou tihle pánové dostanou nobelovku nebo darwinovku. Matfyzáci, chcete tohle trumfnout?

Důkaz, že flip-flopy jsou důležitější než švýcarák. Odborníci z Nordwalde s nimi jistě dokážou otevřít konzervu, vykuchat srnku a ostříhat nehty. Respekt bratři!

#Jan Strmiska