Patálie Simony O.: Díl třetí – O lásce

Rozhovory, Životní styl
Naši mě odmalička vedli k tomu, že máslo je na hovno. Nedá se roztírat, nemá žádnou chuť a je STRAŠNĚ drahý. Horlivé sledování televizních reklam je totiž uvedlo v jistotu, že jestli si máte něco namazat na chleba, musí to propagovat šťastní důchodci s dobře fungujícím srdcem a miliónem hezkých světlovlasých vnoučat.

S dospíváním postupně zjišťuju, že většinu mýho jídelníčku vytvořily marketingový oddělení značek, který by si jinak nikdo rozumnej nekoupil.

V životě každýho člověka je několik neopakovatelnejch okamžiků. První zub, první láska, první školní den, první rozvod, odchod do důchodu a poslední zub. Já k tomu ještě musím přidat první setkání s máslem. Velký prozření. Byla jsem obelhána vlastní rodinou. Zpětně vzdávám tichej respekt matce mýho spolužáka, kterej nosíval jako svačinu bochník chleba a kostku másla. Střídavě obojí ukusoval. Někdo prostě ví, jak žít.

Máslo je čistý dobro. Můj vztah s máslem je jedno z nejkrásnějších splynutí, jaký sem zažila. Při delším pobytu v jedný asijský zemi, kde bylo máslo fakt dost drahý, jsme byli nuceni se z ekonomickejch důvodů na nějakej čas odloučit. Na Vánoce je konečně našetřeno na 100g kostičku. Neopakovatelný. Skvělej máslOrgasmus. Ačkoli všude emancipovaně tvrdim, že jestli se mám někdy vdát, nechám si svoje příjmení, tak mladý pan Máslo by mě možná přesvědčil. Simona Máslová, mňam.

Pokud nemám doma aspoň kilo živočišnýho tuku, pociťuju vnitřní neklid. Jakmile někde zpozoruju akci, kupuju maximální povolený množství. Nekompromisně odstrkuju chtivé důchodce od chlaďáků. Todle vám teda tu srdeční arytmii nezlepší, babičko! Když je mi smutno, pouštim si to slavný video s holkou, co tancuje na kostkách másla a opakovaně se do nich hroutí (pro neznalé másLOVEníky: 

Mám strach o budoucí generace tvarovaný reklamou, který nebudou vědět, že ty nejlepší věci nepotřebujou kampaň.  Máslo, slanina, špek, vejce, chlast. Ideálně všechno v jednom chodu (miluju snídaně). Přemejšlim o založení hnutí ANTIRAMA. Ještě nevim, jestli politický, nebo náboženský. Co je míň fanatický? Mám bejt bohyně, nebo předsedkyně? K založení církevní organizace je potřeba 300 podpisů. Na stranu stačej tři plnoletí. Pak se někdo diví, že je to tu samej bezvěrec. Spousta lidí určitě něčemu věří, ale každej prostě nemá čas a náladu obcházet celý město a ptát se lidí na ulici, jestli milujou mrtvýho chlápka. Nebo třeba tu nejlahodnější věc, co se dá natřít na chleba. Nehledě na to, že je většina našich spoluobčanů v tomdle směru dost opatrná, páč maj strach, aby je nevlákali do nějaký prapodivný sekty. Jednou něco podepíšete, pak jednou někam přijdete, tam vás na tejden zamknou, a najednou máte prodanej veškerej majetek a dojíte někde krávy za přespání a stravu. Aspoň takhle nás o tom učili na gymplu. Od tý doby obcházim stanoviště Strážný věže velkym obloukem.

Proto prosím všechny lidi dobré vůle o pomoc. Propagujte máslo. Veďte o něm hlučný rozhovory v tramvajích. Sdílejte zážitky na sociálních sítích (#masLove). Reklamky ať natáčí mazlavé spoty. Ať už žádná matka nemusí mít nutkání koupit tu zrůdnost ve vaničce, a zničit tak nejkrásnější roky života svýho potomka. Šiřme blaho. Bude nám všem dobře.

Závěrem citát z připravovaného Nového tučného zákona:

„A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale máslo bych neměl, nic mi to neprospěje.

Máslo je trpělivé, laskavé, nezávidí, máslo se nevychloubá a není domýšlivé.

Máslo nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.

Ať se děje cokoli, máslo vydrží, máslo věří, máslo má naději, máslo vytrvá.

Máslo nikdy nezanikne.“

Bude vás taky zajímat: Patálie Simony Ó: Díl druhý – O boji s kozou

#Simona Ó.