Nemáte co na sebe? Nechoďte nakupovat

Finance, Životní styl
Váš šatník nehorázně přetéká, ale vy už zase nemáte co na sebe? Nejste sama. Podle Kamily Boudové, která v České republice zastupuje kampaň Fashion Revolution, za to může impulzivní nakupování oblečení, které k sobě navzájem nesedí a často je po třech vypráních na odpis. Poznáváte se? A chcete to změnit? Fashion Revolution je celosvětová kampaň, […]

Váš šatník nehorázně přetéká, ale vy už zase nemáte co na sebe? Nejste sama. Podle Kamily Boudové, která v České republice zastupuje kampaň Fashion Revolution, za to může impulzivní nakupování oblečení, které k sobě navzájem nesedí a často je po třech vypráních na odpis. Poznáváte se? A chcete to změnit?

Fashion Revolution je celosvětová kampaň, která upozorňuje na různé nešvary módního průmyslu ve více než 70 zemích. Kamila a její spolupracovníci pořádají letos podruhé v rámci Mercedez-Benz Prague Fashion Week v Praze akci nazvanou Sustainable Fashion Day (den udržitelné módy), která si klade za cíl vzdělávání odborné i široké veřejnosti v oblasti udržitelné módy. Událost tentokrát připadla na 19. března, a chcete-li vyměnit chaos ve skříni za systém, který vám nabídne nepřeberné množství kombinací, neměla byste chybět. Proč?

Aby vás nesežrala skříň

Můžete si tu osahat, nakoupit a vyzkoušet udržitelnou módu, kvalitní biokosmetiku a hlavně se zúčastnit workshopu nazvaného Efektivní šatník pod taktovkou renomované stylistky Kamily Vodochodské. „S trochou systematiky můžete vytvořit šatník, ve kterém budete mít vždy něco, v čem se budete cítit skvěle, a k tomu vám zbude více financí na knihy, dovolené nebo jiné zážitky,“ slibuje stylistka. Na cestě k tomuto kýženému stavu si spolu s Kamilou položíte několik základních otázek, určíte si, kdo jste a jak chcete na své okolí působit, definujete a pojmenujete svůj styl, uděláte si pořádek ve „svých“ barvách.  Na základě toho pak sestavíte svou vlastní kolekci oděvů, nezávislou na jakýchkoliv trendech, v souladu s vašimi potřebami, vkusem a životním stylem. A zjistíte, že to vlastně není nic těžkého.

Jak odolat slevám?

Jen je potřeba nad tím trochu přemýšlet. Jsem pankáč, nebo romantická Pařížanka? Chci elegantní módu, nebo výrazné oblečení? Když si tohle každý srovná, zmizí situace, kdy jde do krámu a tam vidí padesátiprocentní slevu, načež si koupí něco, co se mu ani moc nelíbí, není to úplně jeho velikost a nejspíš to bude i nekvalitní, ale on to tam přece nemůže nechat,“ popisuje situaci známou asi většině z nás Kamila Boudová. Jak tvrdí obě zainteresované odbornice, takový dobře promyšlený šatník může klidně sestávat z pouhých 22 kusů včetně bot a kabelek. Jestli to chcete taky, rychle si rezervujte místo na stránkách SFD, počet zájemců je ze zjevných důvodů velký. Když budete mít smůlu a místo už neseženete nebo se vám nehodí termín, nezoufejte a na těch samých stránkách si jedním kliknutím objednejte e-book, se kterým si schopnost oblékat se efektivně osvojíte samostudiem.

www.sustainablefashionday.cz

www.fashionrevolution.org

Chcete si přečíst víc o kampani Fashion Revolution? Máme pro vás rozhovor s Kamilou Boudovou. Přímo do e-mailu.

[contact-form-7 id=”593″ title=”sustaiable fashion”]