Muž, co se přilepil na záchod a další borci ze soudních síní

Život, Životní styl
Máňa říkala, že v USA je možné vysoudit strašné peníze za úplné hovadiny. No tak jsme mrkli, jak je to ve skutečnosti. A sakra, Máňa měla recht! Mají tam dokonce tzv. ceny Stelly. Nesou jméno po jisté Stelle Liebeck, která si v roce 1992 vylila v Mekáči kafe do klína a způsobila si popáleniny 3. […]

Máňa říkala, že v USA je možné vysoudit strašné peníze za úplné hovadiny. No tak jsme mrkli, jak je to ve skutečnosti. A sakra, Máňa měla recht!

Mají tam dokonce tzv. ceny Stelly. Nesou jméno po jisté Stelle Liebeck, která si v roce 1992 vylila v Mekáči kafe do klína a způsobila si popáleniny 3. stupně. Soud v Novém Mexiku jí v následném řízení přisoudil odškodnění 3 milliony dolarů.

Na kelímku totiž nebylo varování, že káva je horká.

Takže až budete příště kroutit hlavou, proč je taková samozřejmost na úplně každém kafi, je to kvůli opařené… mu klínu.

Ceny Stelly

Nominace za největší imbecility

Od té doby se v USA u absurdních soudních procesů říká, že jsou na „cenu Stelly.“ Podobně, jako když je u nás někdo „případ pro Chocholouška.“ Od roku 2002 se ceny Stelly začaly udělovat dokonce oficiálně. The True Stella Awards založil humorista Randy Cassingh, který případy ověřoval a uděloval nominace. V roce 2007 z nich sestavil knížku a zřejmě ho imbecilita soudních případů utahala natolik, že se rozhodl na udělování vybodnout, takže v tomtéž roce vyhlásil poslední ročník.

Přestože se tedy ceny Stelly udělovaly pouze šest let, materiálu by vydaly na celá desetiletí. Mezi vítězi nebo nominovanými najdete třeba tohle:

> Robert Paul Rice žaloval káznici v Utahu, že mu za mřížemi neumožnila praktikovat upírskou víru. Třeba sex s upířicí nebo přístup k upírské stravě. Ke krvi.

> Kathleen McCormick měla srdeční choroby v rodině. Když jakožto obézní kuřačka dostala infarkt, žalovala své doktory. Prý ji měli o potřebě žít zdravěji přesvědčovat víc.

> Caesar Barber se pro svoji obezitu, cukrovku a srdeční onemocnění soudil hned se čtyřmi velkými fastfoody.

Nutili ho tam jíst tučná jídla 4-5krát týdně, a ještě na tom vydělávali!


> Michelle Knepper si v telefonním seznamu našla lékaře k provedení liposukce. Když přišly komplikace, vysoudila na telefonní společnosti přes milion dolarů za to, že v seznamu neuvedla specializaci lékaře. Byl to dermatolog. (Mimochodem, dalších 375 000 odškodného dostal její manžel. Asi za zkažení rodinné pohody.)

> Tanisha Torres žalovala bůhví koho kvůli svému telefonnímu účtu. Nešlo o to, že by byl moc vysoký. Ale vytiskli na něm špatně město, kde bydlela: Crimedanch. Vysvětlila si to jako oblast vysoké kriminality, něco jako Padouchov.

> Shawn Perkins Laurel žaloval zábavní park v Ohiu poté, co ho tam zasáhl blesk. Prý ho měli varovat, že během bouřky nemá být venku.

> Barbara Connors a její zeť sjeli v autě do řeky Connecticut. Záchranáři je vylovili za pár minut, Barbara však utrpěla poškození mozku. Snad proto žalovala nejenom zeťáka, ale i zasahující záchranáře.

> Allen Ray Heckard trpěl tím, že si ho pletou s Michaelem Jordanem. Za újmu na cti i na zdraví chtěl celkem 832 milionů dolarů.

To už je taková hovadina, že jsme byli líní hledat, po kom chtěl tyhle prachy vysoudit. Kdybyste se hecli a našli to, napište případně pro blaho lidstva do komentářů. Díky!

> Hudebníka Jamese Browna žalovaly vlastní dcery. O více než milion dolarů, za honoráře z 25 taťkových písní. Včetně hitu z roku 1976, kdy holkám bylo 3 a 6 let. No tak asi doma halekaly, že jo, to ho jistě inspirovalo. Tak ať solí.

> Christopher Roller nastoupil na iluzionisty Copperfielda a Blaina, ať mu prozradí, jak svá kouzla dělají, nebo ať mu dají 10 % celoživotních výdělků. Prohlásil se totiž bohem a bral si osobně, že mu sahají na know-how.

> Když si Bob Dougherty odskočil na WC v Home Depot, netušil, že prkýnko kdosi pomazal lepidlem. V Home Depot zase netušili, že když mu za to sami od sebe nabídnou 2 tisíce dolarů, nejprve smířlivého Boba se to dotkne tak, aby chtěl 3 miliony za urážku na cti.

Ke cti zdravého rozumu je třeba podotknout, že ne každá ze zmíněných žalob skončila výplatou odškodného.

Nicméně jiné úplně kravské ano, a tak máme z výhledu do budoucnosti lidstva smíšené pocity…