Největší z pierotů na Letní Letné

Životní styl
Cirkusová manéž slibuje fotografovi snadné drama. I proto se jí Lukáš Cetera vyhýbá jako čert kříži. Cirkusovou sérii Les Pierrots vytvořil fotograf slovenského původu Lukáš Cetera během festivalu Letní Letná v roce 2005. Nesnažil se ale nacvakat co nejdramatičtější záběry z vystoupení. Naopak, táhne diváky za kulisy. Fotí každodenní život mezi stany a karavany, zajímá […]

Cirkusová manéž slibuje fotografovi snadné drama. I proto se jí Lukáš Cetera vyhýbá jako čert kříži.

Cirkusovou sérii Les Pierrots vytvořil fotograf slovenského původu Lukáš Cetera během festivalu Letní Letná v roce 2005. Nesnažil se ale nacvakat co nejdramatičtější záběry z vystoupení. Naopak, táhne diváky za kulisy. Fotí každodenní život mezi stany a karavany, zajímá ho napětí před vystoupením a relaxace po něm. Zachycuje skutečné životy cirkusových umělců. Momenty, ve kterých tráví mnohem více času než při vystoupeních samotných. Z nich vytváří vlastní příběh, jakési „neskutečné vystoupení“. Račte vstoupit do fotogalerie.

LukṚ Cetera (* 1980, Levoča, Slovensko) žije a pracuje v Praze. Vystudoval psychologii a fotografii. Zaměřuje se na dokumentární fotografii, do které ale postupně začíná mísit prvky inscenovaných fotografií a portrétů. Ve vlastní umělecké tvorbě rád využívá přirozeného světla. Známé jsou jeho série z domácího života nebo fotografie dětí a těhotných žen. Každodennost se navzdory na první pohled barvitému prostředí cirkusu intenzivně promítá i do snímků série Les Pierrots.