Na chrbte, hlavou dole i skokom. Kaňony sú rôznej obtiažnosti. Vyskúšali sme jeden a stálo to za to.

Kašlete na Chorvatsko! Otestovali jsme adrenalin ve Slovinsku

Pohyb, Za hranicemi
Canyoning, rafty a rozhovor s profesionálním horským vůdcem Slovinsko. Maličký stát někde po cestě do Chorvatska. Mají Alpy, euro a tak trochu jim rozumíte. A především mají městečko Bovec a stejně se jmenuje i celý kraj okolo. Zde jsou záběry z toho, co jsme vyzkoušeli, a taky náš rozhovor s Matějem Sottnerem, který nás kaňonem prováděl. Tento […]

Canyoning, rafty a rozhovor s profesionálním horským vůdcem

Slovinsko. Maličký stát někde po cestě do Chorvatska. Mají Alpy, euro a tak trochu jim rozumíte. A především mají městečko Bovec a stejně se jmenuje i celý kraj okolo.

Zde jsou záběry z toho, co jsme vyzkoušeli, a taky náš rozhovor s Matějem Sottnerem, který nás kaňonem prováděl. Tento český profesionální vůdce pracuje pro Alpi Center v Bovci (vše v češtině).

Ve videu se také dozvíte, jaké je to s ubytováním v místě, kolik co stojí, jak se tam domluvíte, když umíte jen česky, a co všechno můžete v Bovci vyzkoušet.

Tohle místo bylo fascinujícím bojištěm první války. Bojová linie vedla horským masívem, zásobování probíhalo kilometry dlouhou těžební štolou a vojáci trávili měsíce a roky v horách jako kamzíci, jenže s děly na zádech. Tehdy děsný místo.

A dnes jsme tady. V údolí řeky Soče.

Vyzkoušeli jsme několik úžasných místních atrakcí. Jako třeba jízdu po drátě přes údolí zvanou zipline (test a video najdete v našem samostatném článku), rafty a především skvělý canyoning. Oblečou vás do neoprenu a pak plujete/skáčete/padáte/lezete úzkou soutěskou a ledově krásnou vodou dál a dál a užíváte si nejtěsnější spojení se syrovou přírodou.

Vůbec neváhejte a zastavte se ve Slovinsku na pár dní cestou k moři. A nebo stejně jako mnoho dalších jeďte rovnou jen do Bovce. Vezměte si horské kolo a trekové boty. A nebo nic a jen využijte toho, co tu nabízí místní agentury. Za dva dny tady toho prožijete víc než za měsíc u moře.

Do Slovinska náš reportér Honza Strmiska vyrazil spolu se spřáteleným cestovatelským časopisem Travel Digest. Více podrobností najdete v jejich srpnovém čísle.

#Jan Strmiska