Blahodárnými účinky kardio tréninku na psychické rozpoložení se zabývalo už mnoho studií. V jedné z nich měli účastníci trpící depresí za úkol po dobu 10 dnů věnovat půlhodinku denně chůzi na běžícím pásu. U všech se následně potvrdilo výrazné snížení depresivních symptomů.
Kardio trénink navíc zmírňuje odezvu našeho mozku na stres a dělá nás vůči němu odolnějšími. Už jedno jediné cvičení může být rozhodující pro to, zda se pustíme do hádky, nebo zda situaci zvládneme s chladnou hlavou. Kromě toho, že kardio cvičení udržuje naši mysl jasnou do vysokého věku, také zkvalitňuje spánek a pomáhá odstraňovat nespavost.
Za kardio nebo také aerobní cvičení se považuje fyzická aktivita, u které se zadýcháme a zvýšíme svoji tepovou frekvenci. Odborníci doporučují věnovat mírné aerobní aktivitě alespoň 150 minut týdně, může jít například o procházku nebo pohodovou jízdu na bruslích. Nebo pak 75 minut náročnější aerobní aktivitě týdně, například běhu nebo intenzivnímu fitness kardio tréninku.
Ať je váš cíl jakýkoli – posílit mozek o nové synapse, vyčistit si hlavu od každodenních starostí, nebo formovat tělo před létem do plavek, přiblížíte se k němu pomocí následující lekce kardio tréninku s trenérem Davidem.
Kardio trénink:
- 10 cviků
- každý provádět cca 40 vteřin
- mezi cviky vkládat 20 vteřinové pauzy na odpočinek
- trénink cvičit minimálně třikrát týdně
„Důležité je ale vyvarovat se stereotypu. Nejpozději po dvou týdnech bych proto prodloužil intervaly cvičení a zkrátil pauzy nebo si celý kardio trénink zacvičil i dvakrát za sebou, ať se laťka zvyšuje a tělo dostává nové impulzy,“ radí fitness trenér David Racocha.
Foto: Pexels.com