Jan Poope: Herečky, které změnily můj intimní život

Životní styl
Máme pro vás prima novou rubriku, ve které se budeme snažit pod různými záminkami vytáhnout z více či méně známých lidí nějaké pikantnosti. Jako prvního jsme zprznili Honzu Strmisku z redakce.

Žije totiž dvojí život a jako umělec Jan Poope mj. vyvinul Audiopill. Ten se polkne a pak vám dělá muziku zevnitř. Mrkejte.

Jan Poope

Český umělec, který na své výstavě Prolapse of Love, jako jeden z prezentovaných objektů představil Audiopill. Je to elektronický přístroj zapouzdřený v syntetické pryskyřici, velikosti pilulky. Po spolknutí buší do vašich vniřností v předem nastaveném BPM. Baterie vydrží přibližně 10 hodin, což je příjemných, nebo spíš děsivých, deset hodin šílenství.

Představte si to asi tak, jako když stojíte uprostřed koncertního sálu s výkonným audiosystémem uvnitř těla. Nebo jako když stojíte v tovární hale plné kovoobráběcích strojů a do břicha si ještě vrážíte příklepovou vrtačku.
Jen s tím rozdílem, že kolem vás je naprosté ticho a vy to vše zažíváte naprosto soukromě a jen uvnitř.

Koncept doplňuje ultrazvukový přístroj Sirio kterým se vytváří pocit vysokofrekvenčních zvuků. Kromě samotného jediného posluchače nikdo nic neslyší, dokonce ani sám interpret-hudebník. Ultrazvukové scratchování na lidském těle je tak úplně nový hudební žánr.

Více na www.audiopill.net

Deborah Kara Unger

Jako Catherine v Bouračce (Crash, 1996). Deborah vypadá pořád úžasně a nejspíš bude sexy i jako mrtvola. Její zákeřně kočičí oči a výraz lenivé šelmy, je dráždivě znepokojující. (Připomínám i aktuálně probíhající výstavu režiséra tohoto zásadního filmu, Davida  Cronenberga v Praze.

Chloë Grace Moretz

Jako Mindy, pedofilní sexy holčička v Kick-Assovi (Kick Ass, 2010) Chloë je stále výborná herečka, ale dětství jí svědčilo víc.

Deepika Padukone

Jako Mohini Joshi v bollywoodském velkofilmu Happy New Year (2014) od Farah Khana. Protože když jste sám dlouho v Indii, poškodí se vám trochu mozek. Baz Luhrmann v roce 2001 ve filmu Moulin Rouge! obšlehl pompézní taneční styl Bollywoodu, a indové si ho zas ukradli zpátky. A s plnou parádou. Jinak dějově je to kopie Dennyho parťáci 2.

Kate Beckinsale

Jako Selene, vampíří slečna v prvním Underwoldu (Underwold, 2003). Její kožený obleček i upíří elegance je uchvacující. A nejen to, u Kate je fascinující, že přesto, že stárne jako my všichni, je pořád úchvatná. Už to není holčička, ale elegantní žena. Nebo taky upracovaná žena od tětí, nebo manažerka, nebo jen žena, ale pořád má v sobě neuvěřitelné kouzlo osobnosti.

Eva Green

Jako Isabelle ve Snílcích od Bernarda Bertolucciho (Snílci, 2003), kdy vás svou drzou lolitkovskou bezprostředností úplně rozseká. Eva je úžasná i dneska. Jako drsná drsňačka v 300: Vzestup říše (2014), mrcha v Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014) a samozřejmě i jako bond girl v Casino Royale (2006).

Karen Mok

Zástupkyně všech krásných asiatek. Karen není taková ta asijská unylá holka, která si už od pohledu říká o profackování aby se probrala (příklad fackovací panny je třeba jinak i krásnější hongkokčanka Ziyi Zhang, např. v Tygr a drak a Klan létajících dýk). Karen je tak trochu veselá potvůrka. A to mě baví. Viz třeba klasický hongkong Smrtící Andílci (2002).

Zooey Deschanel

Jako Allison v Yes Man (2008) možná není nejvíc über kočka na světě, ale musíte ji milovat. Výstřední, potrhlá i romantická. Dokonce jsem si hned koupil i desku její kapely She & Him.

Roony Mara

Jako Lisbeth v Muži, kteří nenávidí ženy (2011),  je křehká, zranitelná a hustá. Ale hlavně zajímavě nad chlapy ohrnuje pysky a jezdí na mašině! Jeden z momentů kdy jsem si říkal, že bych si opravdu rád vyzkoušel, jaké je to projet se na bajku… a už jsem nikdy neslezl.

Natalie Portman

Mathilda v Leonovi (Leon, 1994). No jo, další drzá pedofilie 🙂

Jessica Alba

Jako tanečnice Nancy v Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014). Nemám moc rád komiksoové filmy a už vůbec ne takhle stylizované. Přijde mi, že z toho tou stylizací vyprchají veškeré emoce a vzrušení, ale Jessica se tam kroutí nádherně.

Ayase Haruka

Jako Ichi, slepá samurajka (2008). Taky proto, aby v mém seznamu snů bylo víc asiatek. A Japonsko už není Hong Kong! Ponaučení z filmu: k postiženým/slepým bychom se měli chovat hezky, zvlášť když je to krásná dívka. Už jen proto, že dokážou vykilovat vesnici a ani nemrknou 🙂

Kaley Cuoco

Blondýnka Penny v prvních dílech seriálu Teorie velkého třesku (2007). Asi proto, že jsem trochu geek a Sheldon jako erotický vzor není úplně to pravé ořechové. Rozhodně nebrat pozdější díly a už vůbec ne, když Penny změní účes na krátko. Usedlá seriózní pani už neeee!

Mňam předtím:

Fuj potom:

Chanel Iman

Jako Lily se předvedla v přijemném retro filmu Dope (2015). Och! Tahle holka ze stáje křepelek Victoria’s Secret je asi první černoška, která mě kdy vzrušila.

A když už zmíněný film Dope, Kiersey Clemons tam hraje ‘ošklivou’ mužatku, která je ošem tak roztomilá, že jsem si říkal, jestli snad nejsem na kluky. Ale když koukám na tu fotku, tak možná ani ne 🙂

Verdikt redakčního psychologa: 
Jan je jasný věčný teenager, který má problém s nedospělostí. Hledá archetyp ženy-matky, ale pak zase skočí na špek nějaké pipince. Co je to sakra za vkus? Vidíme tam dominantní ženy, nedospělé agresivní dívky, hloupou blondýnku i asiatky. Podle mě Jan potřebuje ženu-kotvu. Nemyslím, aby vypadala jako kotva, ale aby dala jeho životu řád a teplé jídlo.