Ignorant, Pijavice nebo Bombardér? aneb 8 typů hostelových hostů

Za hranicemi, Životní styl
Každý jednou zavítá na pár nocí do hostelu. Během pobytu odkryje část svého ega recepční, aniž by o tom měl tušení. Zkušená recepční ví, že každý host pasuje do nějaké škatulky. A do jaké byste spadli vy?  

hostel host pijavice 01 (1)

1. Balič
Do hostelu se přijel ubytovat pro zábavu. Ve dne si chce prohlížet město a v noci pařit. Problém je, že svůj plán nemá s kým sdílet. První na ráně je recepční. Balič jednoduše nezaplatí, nevezme si klíč a neodkráčí si na svůj přidělený pokoj. Raději otravuje svými trapnými balícími hláškami zaměstnankyni hostelu. Vůbec ho nezajímá, že se za jeho zády čekají nervózní hosté. Balič je zaslepen svým jediným cílem. Balit, balit, balit a sbalit. Po chvíli zjišťuje, že selhává. Změní techniku. Celou vahou se opře o pult. Snaží se uhranout znechucenou recepční svým trpitelským pohledem. Prosebně doufá, že se nad ním slituje. Pokud mu balená slečna nenechá ani svůj Facebook, prohrál. Poníženě si odkráčí vyhlédnout jinou oběť. Třeba uklízečku.

2. Otesánek
Připlazí se k pultu rychlostí šneka. Dýchá jako lokomotiva. Vypadá, že sebou každou chvíli švihne o zem. Všichni kolem doufají, že se to nestane. Dochází jim, že pokud by k tomu došlo, na přemístění takového člověka do pokoje, by byl potřeba jeřáb. Čeká se zhruba patnáct minut na to, až ze sebe vysouká své jméno. Dýchá totiž hůř, než astmatik. Během poměrně krátkého ubytovacího procesu si vyžádá hned několik sklenic vody. Mezitím se mu podaří zasmradit svým potem celou recepci. Otevření všech oken a dveří dokořán fakt nestačí! Sladká tečka na konec. Otesánek potřebuje na záchod. Než by se dovalil do svého pokoje, pomočil by se. Zaměstnanec hostelu má tudíž povinnost mu propůjčit svoji toaletu. Madona mia!

3. Držgrešle
Nemá potřebu zdravit nikoho z personálu. Začne si mlít svou o tom, jak je to na hostelu příšerně drahé. Všichni v tomto místě jsou vydřiduši a chtějí každého hosta odřít na kost. Držgrešle nedokáže po opakované argumentaci přijmout fakt, že ceny jsou v dané lokalitě laciné v porovnání s ostatními hotely a hostely. Pokud si všimne, že recepční již nemá sílu se dále dohadovat, přejde na jiné téma. Opět o penězích. Při zaplacení ubytování nikomu nenechá ani korunu dýška. Přesně vrácené penízky několikrát přepočítává, aby mu náhodou zaměstnanec hostelu nevrátil o halíř méně.  

4. Pijavice
Od první chvíle se přisaje na recepční. Pijavice si nedokáže sama poradit. Neví, kde si vybrat peníze. Neví, kde je obchod. Neví, kde je restaurace. Neví, kde je to místo, kvůli kterému vlastně do města přijela. Vůbec neví, která bije. Bohužel je pijavice sama a jediný, kdo jí muže v tuto chvíli pomoci je zaměstnanec hostelu. Několikrát za den se vrací k recepčnímu pultu, protože daná místa prostě ve městě nenašla. Načež požaduje několik dalších podrobnějších vysvětlení, po kterých tam stejně netrefí. Pijavice by chtěla, aby ji někdo z hostelového personálu chytil za ručičku a dělal jí průvodce.

5. Pyšná princezna
Sotva pozdraví a hned zvedne nos nahoru. Čeká deset minut v řadě a znamená to pro ni urážku nejvyššího stupně. Neváhá se slovně ozvat. Všechno musí být v cajku. Pokud v pokoji chybí třeba jen závěs, je zle. Okamžitě alarmuje celý personál s tím, že ho tam okamžitě chce. Uklízečka na nic nečeká a hned utíká někde schrastit dlouhý hadr do okna. Když se jí to náhodou nepodaří během několika minut, celý hostel se otřese hrůzou. Na chodbách se rozezní štěkot dámičky, který se podobá hlasu přidušeného jorkšíra. Pyšná princezna nakonec vytáhne svůj nejvyšší kalibr. Vyhrožuje svým odchodem. Všichni si přejí, aby se to stalo.

6. Ignorant
Dostane klíč od pokoje a ostatní věci jsou mu ukradené. Všechny pokyny a pravidla ubytování má u paty. Nejpozdější odhlášení z hostelu je v deset hodin dopoledne. Proč by si z toho měl ignorant dělat vrásky, když si potřebuje přispat až do odpoledne? Personál hostelu musí upozornit hosta, ať se rychle sbalí a odejde. Jednou, dvakrát a na potřetí pohár recepční přetéká. Nastává vyhazov z pokoje. Ignorant si neustále zachovává svůj ledový klid. Stále nemá pocit, že by měl hejbnout kostrou. Nakonec s úsměvem odchází a všechno má na háku.

7. Bombardér
Bombardér má hlas jako zvon. Recepční to vědí moc dobře. Pokud nastane menší problém v ubytovacím procesu, bombarduje všechny kolem sebe. Nezajímá ho, proč se chybička vloudila a kdo ji způsobil. Ten, kdo je první na ráně, dostane od něj bombu přímo do ksichtu. Hází je všude kolem sebe, dokud ho to nepřestane bavit nebo nedostane infarkt. Nedokáže ho uklidnit ani vedení hostelu. Celý personál pochopil, že si může dovolit jen přitakávat a přečkat teroristický útok s chladnou hlavou. Po veliké smršti vyjde ducha. Bombardér si vystřílel munici. V tuto chvíli se začne chovat jako nejmírumilovnější člověk na světe.

8. Pohodář
Pohodář je klidný za všech okolností. Nemá potřebu si na nikom vylévat vztek. Nechce po personálu nemožné. Dokonce dokáže pochopit, že ostatní lidé se chtějí také ubytovat. Nevadí mu to a jednoduše si počká v řadě. Respektuje všechny ubytovací pokyny a pravidla. K prostředí hostelu nemá žádné námitky, protože se tam přišel jen vyspat. Lze s ním hovořit i o tématech, která se netýkají jen ubytování. Nepotřebuje vyvolávat zbytečné potíže. Vše zvládá řešit s chladnou hlavou. Dokáže se i usmívat. Snadno navazuje kontakty s ostatními typy hostů. Všechno bere v pohodě. Recepční ho miluje.

Bude vás také zajímat: 7 exotů, kteří se právě vrátili z dovolené

#Eva Vogelová