Hadí, hlemýždí nebo hořící? Netradiční masáže, které vás nabijí energií.

Životní styl
Každý člověk někdy potřebuje relaxovat. Masáže jsou nejlepším způsobem odpočinku pro tělo i duši. Existují různé druhy, ze kterých si můžete vybrat. Mezi nimi se nacházejí i velmi netradiční masáže, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Nyní máte možnost se o nich dozvědět. Je libo masáž sloním chodidlem?

sneci-masaz-03

Hadí masáž
Hadí masáž je jen pro ty, co mají koule a nebojí se hadů větších, než jsou oni sami. Ti, co překonají svůj strach, budou odměněni velkou relaxací. Hadi plazící se po lidském těle přinášejí blahodárné účinky. Nejenže hadí masáž uvolní celé tělo odvážlivce, ale pomůže mu zbavit se na nějakou dobu bolesti kloubů. Blahodárně působí i na celkový metabolismus. Maséři takové zázraky hned napoprvé nedokážou. Nejsou schopni na člověka vyvinout rovnoměrný tlak po celém jeho těle.

Hadí masáž nabízejí v zoo na Filipínách.

Dobrovolník si lehne na bambusovou postel a pracovníci na něj položí dvě až čtyři krajty. Záleží, jak je dotyčný klient veliký. Jeden had váží i přes sto kilo. Po jednom člověku se plazí zhruba 10–15 minut. Ten se po masáži cítí trochu polámaný. Není se čemu divit. Pro bezpečnost masírovaných lidí pracovníci zoo krajty před každou masáží nakrmí několika kuřaty. Mohlo by se totiž stát, že by si smlsly na svém masírovaném klientovi.

Kaktusová masáž
Většina si pod kaktusovou masáží představí bolest. Pokud to máte stejně i vy, nenechte se mýlit. Naopak je velmi příjemná a blahodárná pro lidské tělo. Hydratuje pokožku, odstraní toxiny, nežádoucí póry a úspěšně bojuje s akné. Lidé, kteří na tuto masáž chodí alespoň jednou do měsíce, mají kůži jemnou jako dětskou prdelku. Pokud chcete také zažít tuto proceduru, musíte si zajet do Mexika.

Zhruba za 250 dolarů masér odstraní bodliny z opuncie. Natře ji tequilou smíchanou s pulke (alkoholický nápoj z agáve) a přiloží na vaše záda. Poté už jen nějakou chvíli odpočíváte.

Hořící masáž
Hořící masáž také není pro všechny. Někteří se bojí, že si při ní popálí kůži. V Číně se ale našla spousta odvážlivců, kteří tuto proceduru absolvovali. Provádí se v tradičních nemocnicích, zejména v zimě. Důvod je jasný, tato masáž vás zahřeje tak jako nic jiného na světě. Hořící masáž má své pozitivní účinky, jinak by tuto proceduru lidé nepodstupovali. Posiluje imunitu a chrání lidské tělo před nachlazením a nepříjemnými chřipkami a dalšími virovými onemocněními, které lidi přepadají hlavně v zimním období.

Provedení hořící masáže je poměrně jednoduché. Masér přes záda svého zákazníka hodí silnou osušku, kterou potře hořlavou substancí. Někteří na to jdou klasicky s alkoholem. Nakonec už jen škrtne sirkou. Člověk musí mít pocit, že hoří, protože oheň mu na zádech vzplane okamžitě. Za několik málo sekund masér rychle udusí plameny jinou osuškou. A masáž je hotova. Najdete odvahu a vyzkoušíte ji někdy také?

Sloní masáž
Bolí vás záda a rádi byste se nechali namasírovat od někoho, kdo to opravdu umí? Poradíme vám. Zajděte si ke slonovi! V Čiang Mai v Thajsku se lidé nechávají masírovat mladými slůňaty. Nejenže vám napraví záda a bolest vás přejde, ale zažijete i neskutečný zážitek. Není divu.

Kdo ve vašem okolí se nechal namasírovat slonem? Pravděpodobně nikdo.

Slůňata jsou speciálně vycvičena na masáž lidí svými chodidly a choboty. Nemusíte se bát, že si na vás zvíře stoupne celou vahou. U každé masáže je přítomen i člověk, který to se slony umí. Zatím slůňata ještě nikoho nerozmačkala.

Masáž na gondole
Itálie je stát plný historie, romantiky a relaxace. Tamní obyvatelé chtějí turistům dopřát jen to nejlepší. Hlavně těm bohatším. Plavba na gondole v Benátkách je poměrně známá a klasická věc. Věděli jste ale, že v ní i své zákazníky masírují? Hotel Cipriani tento luxus svým hostům nabízí. Loďka plave po soukromé laguně, aby si dotyčný svoji masáž náležitě užil a měl klid od hlučných turistů.

Pro ochranu kůže zákazníka používají zaměstnanci hotelu při masírování speciální olej se SPF ochranou. Host hotelu si samozřejmě může vybrat druh masáže. Co si budeme povídat, takový zákazník se má jako v bavlnce.

Hlemýždí masáž
Chtěli byste mít jemnou a krásnou pleť? Vyzkoušejte hlemýždí masáž. Tato metoda je jedna z nejprospěšnějších pro obličej vůbec. Zatím ji využívají jen maséři v Rusku, Japonsku a Spojeném království. Za nějakou dobu možná dorazí i k nám. Vyškolení pracovníci na obličej zákazníka položí několik hlemýžďů zhruba na pět minut. Ti si zajezdí rallye po celém jeho obličeji. Za sebou zanechají pochopitelně svůj sliz.

Není to úplně nejpříjemnější metoda masáže, ale má dobré výsledky.

Nejenže celkově regeneruje pleť, ale redukuje i známky stárnutí, pomáhá zhojit jizvy a drobnější popáleniny do ztracena. Hlemýždí sliz obsahuje proteiny a antioxidanty. Přidává se do různých kosmetických přípravků. Sám o sobě je však účinnější. Pro parádu lidé přežijí i nechutné slimáky. A co vy, zvládli byste to?

Zlatá masáž
Nejdražší masáž ze všech již zmíněných je pravděpodobně ta zlatá. Pokud máte přebytek peněz a chcete pro sebe jen to nejlepší, klidně si ji dopřejte.

Tuto proceduru využívala údajně podle legend už i Kleopatra.

Spávala v masce vykládané zlatem, aby vypadala stále mladě a svěže. Od ní se inspirovaly především indické ženy. Ty z bohatých rodin chodí na tuto proceduru poměrně často.

Masáž sama o sobě je poměrně snadná. Vyškolený člověk svému zákazníkovi namasíruje problematické body na obličeji a poté mu udělá zlatou masku. Na obličej masírovanému přiloží papírové čtverce, které obsahují čtyřiadvacetikarátové zlato s regenerujícími látkami. Celá tato procedura napomáhá zlepšit krevní oběh, odvádí z těla toxiny a na povrchu pleti odstraňuje odumřelé buňky. Po zlaté masáži je pleť pružnější a celkově zdravější.

Lechtající masáž
Troufli byste si na masáž, kde vás masér lechtá? Citliví lidé mají opravdu těžké vydržet tuto proceduru. V Madridu existují speciální prostory, kde svého zákazníka lechtají až třicet nebo šedesát minut dle jeho volby.

Masáž lechtáním se provádí na celém těle v tmavé místnosti. Masírovaný nevidí skoro na krok. Není pochyb o tom, že procedura má mírně erotický nádech. Masér nejdříve začíná svého zákazníka masírovat konečky prstů. Poté přidá větší kalibr – ptačí peří. Nejdéle lechtá člověka na místech, kde je nejcitlivější. Tato procedura se dá považovat za malé mučeníčko. Možná se budete divit, ale lechtající masáž zklidňuje mysl a odbourává stres. Tak proč ji taky nezkusit.

#Eva Vogelová