Gigantický plyšový králík se rozpadá na vrcholku hory v Itálii

Za hranicemi
Žasněte! Růžový Králík na hoře Colletto Fava v italském Piemontu otevírá své paže k nebi. Odkud snad i spadl. Tento plyšový padlý anděl se zde objevil v roce 2005, ve výšce 1600 metrů nad mořem. Podle výpočtů a vize svých tvůrců z rakouské umělecké skupiny Gelitin by zde měl být až do roku 2025. Do […]

Žasněte! Růžový Králík na hoře Colletto Fava v italském Piemontu otevírá své paže k nebi. Odkud snad i spadl. Tento plyšový padlý anděl se zde objevil v roce 2005, ve výšce 1600 metrů nad mořem.

Podle výpočtů a vize svých tvůrců z rakouské umělecké skupiny Gelitin by zde měl být až do roku 2025. Do tohoto roku se naprosto rozpadne a zmizí díky vlivu počasí a zkonzumování zvířaty.

Kolosální socha je 55 metrů dlouhá a rozpětí paží je 41 metrů. Objekt je 5 metrů tlustý, nebo chcete-li vysoký. Tato biologicky odbouratelná instalace a monument oslavující přírodu je viditelný na Google Maps (viz naše mapa dole).

Roztomilý a zábavný experiment land artu.

Rok 2005. Králík spadl z nebes.
Rok 2005. Začátek letopočtu. Králík spadl z nebes.
DSC02282
Italský Piemont je známý nejen vynikajícími sýry. Také lidmi v pláštěnkách.
Králičí monstrum bylo kompletně vyrobeno z vlny a slámy.
Králičí monstrum bylo kompletně vyrobeno z vlny a slámy.

Rakouská umělecká skupina Gelitin jsou čtyři výstřední muži, kteří se rádi převlékají za ženy. A taky lidé s dobrými nápady. Něco jako mnohem zábavnější a modernější Tvrdohlaví. gelitin.net
Rakouská umělecká skupina Gelitin jsou čtyři výstřední muži, kteří se rádi převlékají za ženy. A taky lidé s dobrými nápady. Něco jako mnohem zábavnější a modernější Tvrdohlaví. Více na: gelitin.net
Tohle je prvotní návrh a umělecká představa z roku 2000. Kresba Rosa Hase.
Prvotní návrh a umělecká představa z roku 2000. Kresba Rosa Hase.
Rok 2011. Králíček už je poněkud méně k pomazlení. Příroda je mocná uklízečka.
Rok 2011. Králíček už je poněkud méně k pomazlení. Příroda je mocná uklízečka.

A to je dnes. Až tam vyrazíte na trek (poblíž Janova), pošlete nám fotky. Ať se můžeme kochat fascinujícím postupem prací úklidu. A spěchejte! Nic netrvá věčně.

A takhle to na Coletto Fava vypadá dnes. Až tam vyrazíte na trek (je to poblíž Janova), pošlete nám fotky. Ať se můžeme kochat fascinujícím postupem úklidových prací. A spěchejte! Nic netrvá věčně.

#Jan Strmiska