Fotbalisti Dukly a Viktorky vyzkoušeli simulátor stáří. Neskutečná sranda, kdy tuhne úsměv v protézách

Budoucnost, Životní styl
Narvete se do podivného japonského obleku a najednou se cítíte jako stařec. Trpět ale může být i zábava a fotbalisté FK Dukla Praha a FK Viktoria Žižkov se experimentů nebojí!

Život začíná jako velká sranda, s postupujícími lety ale začíná mrznout smích. Naše těla se opotřebovávají a reznou. Alespoň taková je teorie. Co ale cítí staří lidé ve skutečnosti? Jak se vžít do těch osob, které nás zdržují v tramvaji, překážejí v Kauflandu a všude na nás hrozí na nás holí? Problém vyřešen. Vyzkoušeli jsme speciální japonské simulátory stáří, které nám zapůjčila firma Linet. Znehybní to klouby, ztuhne vazy, oslepí oči, ucpe uši a zatíží celé tělo. Linet je jednou z předních světových firem na výrobu zdravotnické techniky. Pomocí těchto simulátorů v Linetu testují svá zdravotnická lůžka pro nejrůznější situace.

 

Chtěli jsme vidět, jak tahle výstroj zafunguje na někoho, kdo je opravdu ve formě. Poprosili jsme tedy naše přátele a špičkové fotbalisty Pavla Haška z FK Viktoria Žižkov a Ondřeje Vrzala z FK Dukla Praha, aby si tu pokemonní věc navlékli a vyzkoušeli, jaký je to pocit být uvězněn ve starém těle. Drsné vtípky a skvělý smysl pro humor. Vydrží to klukům navěky?

 

#Jan Strmiska