Charlie One: Deset věcí, které změnil můj život v Česku

Rozhovory, Životní styl
Okouzlující Britka, zpěvačka české drum´n´bassové legendy Ohm Square, žije v ČR už skoro dvacet let. A to už se počítá. Vytáhli jsme z ní, jak jí to překopalo vesmír. Chcete vědět, co si Charlie myslí o úskalích češtiny a ponožkách v sandálech? Věřím, že do určité míry nám život mění všechno. Všechno, co děláme, každé […]

Okouzlující Britka, zpěvačka české drum´n´bassové legendy Ohm Square, žije v ČR už skoro dvacet let. A to už se počítá. Vytáhli jsme z ní, jak jí to překopalo vesmír. Chcete vědět, co si Charlie myslí o úskalích češtiny a ponožkách v sandálech?

Věřím, že do určité míry nám život mění všechno. Všechno, co děláme, každé naše rozhodnutí, každá chyba, lidi a místa, co potkáváme, jídlo, co jíme a konverzace, které vedeme. Ale když už jste se zeptali takhle napřímo, tady jsou věci, co mi vytanuly na mysli.

1. Jazyk

Naučila jsem se nový a velmi zajímavý (a taky sakra složitý!) jazyk. Pořád to není perfektní, ale před deseti lety bych se česky nedomluvila s nikým a taky bych nerozuměla. A dneska už to zvládnu!

Čeština mi změnila život, protože:

a) otevřel se mi svět úplně nových možností nejen pokud jde o komunikaci v rámci Česka, ale i s Čechy, co jsem potkala za mořem. Jsem schopná si lehce popovídat i s Poláky nebo Slováky. Zrovna minulý týden jsem večeřela s rodinou v Essexu a obsluhoval nás moc milý sympatický číšník. Byl z Polska a tak jsem na něj aplikovala trochu češtiny. Byl celkem v šoku, ale v pozitivním slova smyslu a nakonec jsme si trochu legračně popovídali.

b) můžu špehovat české turisty v cizině (koho by kdy napadlo, že anglická holka bude rozumět česky?!!)

c) můj mozek díky novému jazyku funguje trochu lépe, doufám (nebo aspoň trochu jinak).  

2. Dítě

Potkala jsem tady kluka z Francie a porodila trojjazyčné dítě! (kdo by něco takového předpokládal!!?) Taky jsem oprášila svoji francouzštinu, což je báječná věc. Od školy jsem francouzsky nemluvila, takže je skvělé, že teď mám důvod parler a nouveau!  

3. Historky

Dost jsem se zlepšila v dějepise, speciálně pokud jde o dějiny střední Evropy. Kdybych tu nežila, pochybuju, že bych znala tolik skutečných příběhů kolem života v komunismu. O ruské okupaci a následné sametové svobodě, atd. Hodně zajímavých a emotivních historek.  

4. Zeměpis

Jsem si jistější, když dojde na geografii středoevropského prostoru. Vím přesně, kde je Polsko  

Charlie se ohlíží zpátky za svým životem v Česku

5. Pochopení pro cizince

Myslím si, že život tady v Čechách ze mne udělal chápavějšího a tolerantnějšího člověka, obzvlášť vůči cizincům. Respekt komukoli, kdo komunikuje v jiném, než mateřském jazyce. Uf!

6. Pivo

Před pintou Foster´s dávám přednost půllitru Plzně.

7. Umělci

Při vystupování v Čechách, v klubech, na festivalech i zákulisích různých klubů  jsem potkala spousty DJů a dalších zajímavých umělců. A tím pádem spousty inspirace.

8. Mejdany

Na cestě časem jsem slyšela, tančila na, zpívala a často se úplně ztratila v tunách skvělé hudby. Seznámila jsem se se spoustou úžasných, zábavných, bláznivých a vůbec zajímavých lidí na parketech, u barů a samozřejmě v zákulisí. Mockrát jsem zůstala do rána, protože v Čechách nejsou žádné restrikce, kdy má který podnik zavírat. Asi to nebylo to nejlepší pro moje zdraví, ale legrace to byla obrovská!!!

9. Kultura

Lidi, kultura, architektura a atmosféra v téhle zemi měla a stále má pozitivní vliv na mě a mou uměleckou činnost.

10. Móda

Ponožky v sandálech mi dneska připadají už úplně normální (strašný!!!)