Dana Emingerová

Dana Emingerová a její osudové setkání
s Arnoštem Lustigem

Rozhovory
Dana Emingerová je inspirativní žena, s níž byste si mohli povídat celý den. Má všechno, co je důležité pro Lepší život: rozvahu, životní zkušenosti, smysl pro humor, ty správné hodnoty i odvahu a bojovnost, když jde do tuhého. Jako manželka válečného zpravodaje čelila lecčemu. Je psaní řemeslo, nebo umění? Anebo terapie? Jak Danu zformoval spisovatel Arnošt Lustig […]

Dana Emingerová je inspirativní žena, s níž byste si mohli povídat celý den. Má všechno, co je důležité pro Lepší život: rozvahu, životní zkušenosti, smysl pro humor, ty správné hodnoty i odvahu a bojovnost, když jde do tuhého. Jako manželka válečného zpravodaje čelila lecčemu. Je psaní řemeslo, nebo umění? Anebo terapie? Jak Danu zformoval spisovatel Arnošt Lustig jako svou nadšenou pokračovatelku? Poslouchejte a možná se rozhodnete také psát. Podle Dany to zvládne každý! 

Setkání s Arnoštem Lustigem odstartovalo jednu velkou kapitolu života Dany Emingerové. Začali společně školit zaměstnance korporátů, aby se uměli smysluplně vyjadřovat písemnou formou. „Semináře s ním byly neskutečná sranda, obrovská smršť skvělých rad, jak psát, přehled nejlepších autorů světové literatury, exkurz do antické filozofie, na které je evropská kultura založená. Do toho vyprávěl šílené historky z koncentráku. A když nevěděl kudy kam, tak přešel k hrozně sprostým vtipům,“ vypráví Dana své zážitky s Arnoštem Lustigem.  

Podcast Lepší život můžete poslouchat v podcastových aplikacích.