Čtyřnozí hrdinové aneb pejsci v akci

Životní styl
Jestli váháte, zda sobě či svému dítěti pořídit psa, pomůžeme vám se rozhodnout. Pes je totiž nejlepší přítel člověka. Mazlíčci to s námi myslí vážně. Mohli bychom se od nich učit. Seznamte se se skutečnými hrdiny, kterým dvojnožci vděčí za své životy. Třeba zachrání i ten váš!

Krvavý omyl
Američan Jack Farell se jedné noci vzbudil bolestí a zjistil, že je celý od krve. A jeho pes Max drží v tlamě jeho poraněnou ruku. Okamžitě zavolal tísňovou linku s tím, že na něj zaútočil jeho vlastní pes. „Myslel jsem si, že mě Max napadl,“ tvrdil Jack. Později mu došlo, jak ošklivě se mýlil. Záchranáři mu vysvětlili, že v domě začal ucházet plyn a on omdlel. Německý ovčák se snažil páníčka vzbudit. Škrábal jej packami po obličeji, ale neúspěšně. Jack se neprobral. Max na nic nečekal, scvaknul v tlamě jeho ruku a táhnul ho z domu ven. „Zachránil mi život, je to hrdina,“ řekl později tisku o svém mazlíčkovi Jack.

Andělská jízda
Tehdy jedenáctiletý klučina, Austin Forman, si hrál za domkem, který se nachází kousek za městem Bar Boston v Kanadě. Chlapcův pes, který slyší na jméno Anděl, se začal najednou chovat podivně. „Nervózně kolem mě pobíhal a přestal vrtět ocasem,“ tvrdil malý Austin. Po chvíli se seběhla neuvěřitelná událost.

Naproti chlapci se rozběhla puma. Zlatý retrívr na nic nečekal a postavil se před chlapce.

Šelma se tedy pustila do boje s Andělem. Chlapec utíkal za rodiči. Ti přivolali pomoc. Spolu s lékařskou službou přijel i strážník, který pumu zabil. Zajímá vás, zda útok šelmy pejsek hrdina přežil? Uděláme vám radost. Zvěrolékaři Anděla zachránili.

Zádový knockout  
Australan Rhys Clayton vztáhl ruku na svoji ženu uvnitř jejich domu. Jak se později ukázalo, nebylo to poprvé. Stalo se to dokonce před zraky dalších členů rodiny. Smutné na tom je, že nikdo z nich nezasáhl. Všichni se jen dívali, jak násilník bije svoji partnerku. Rhys po chvíli ženu odtáhl ven na ulici. Kopal do ní a fackoval ji. Naštěstí se po chvíli objevil někdo, kdo násilnému činu zabránil. Byl to toulavý pes, střední velikosti. Skočil násilníkovi na záda a začal jej hryzat. Rvačky se psem si všimli kolemjdoucí a zavolali policii.

„Pes zasáhl právě včas, násilník ženu mohl ubít k smrti,“ prozradil strážník.

Rhys Clayton byl zatčen. Odpykal si tříměsíční trest v cele. To je docela málo, nemyslíte?

Neschopná babička
Tříletá Julia šla se svojí babičkou na procházku. Vzdálily se od jejich rodné polské vísky Pierzwin. Holčička měla na babičku moc rychlé nožky. Stará paní ji na chvíli ztratila z dohledu a problém byl na světě. Julia najednou zmizela. Babička byla v koncích. Venku mrzlo. Všichni z vesnice si o dívenku dělali starosti a hledali ji. Připojili se k nim i záchranáři. K dítěti se po cestě přidal zatoulaný pes. Kříženec. Celou dobu se tisknul k děvčátku a zahříval ji. „Slyšeli jsme v dálce vytí psa. Vydali jsme se tím směrem a konečně jsme Julii našli. Ležela celá promočená s pejskem v keři,“ tvrdil záchranář. Dívenka byla nalezena v lese, zhruba čtyři kilometry od PIerzwinu.

#Eva Vogelová