Co si nepojistíš, to nemáš! Aneb co všechno se dá pojistit

Finance
Co byste si chtěli v životě pojistit? Zdraví, pejska, dům? To nebudete jediní… Ale už vás někdy napadlo pojistit si třeba… zadek? Nebo nohy? Že ne? Pokud byste rádi něco trošku pozoruhodného až bizarního, můžete se inspirovat u celebrit! Ty nejenže podobné pojišťovací kousky napadly, ale také je realizovaly! Budete valit bulvy, tak bacha, nechcete si je před čtením radši pojistit?

OŠKLIVKA? S MILIONOVÝM ÚSMĚVEM!

America Ferrara se proslavila jako Ošklivka Betty. Děvče s nepřehlédnutelnými rovnátky a brýlemi, za které by se nestyděla ani Naďa Urbánková. V roce 2007 ji na základě právě téhle role kontaktovala společnost zaměřená na prodej dentálních produktů a milá „Ošklivka“ se tak stala tváří jejich kampaně. Během téhle spolupráce si to drahá „Betty“ koukala pojistit, a tak si vzala pojistku, která kryla nejen její chrup, ale i dásně, a to na rovných 11,5 milionu amerických dolarů. Tomu se říká americký úsměv!

ZLATÝ SLAVÍK

V České republice a na Slovensku je pod pojmem „zlatý slavík“ známý Karel Gott. V Americe by to mohl být Bruce Springsteen. Svého jedinečného hlasu si velice cení, a to na celých 9,3 milionu dolarů. To je výše pojistky, kterou na svůj famózní hlas Bruce uzavřel. A když už byla řeč o „Zlatém Kájovi“, ten také nenechává nic náhodě. Pro případ jakéhokoli náhlého onemocnění hlasivek má i on speciální pojistku – to víte, rušit důležitá vystoupení není jen tak!

RYTMUS ŽIVOTA

Rapper Rytmus, civilním jménem Patrik Vrbovský, žije, jak už to u rapperů bývá, naplno! Při testování nového sporťáku v roce 2018 se mu povedlo skončit ve škarpě. Patrik i auto přežili a ani jednomu se nestalo nic extra vážného, a hlavně – luxusní sporťák z půjčovny byl pojištěný. To se nám za oba ulevilo!

POJIŠŤOVACÍ DIVA

Jestli je někdo Diva s opravdu velkým Dé, pak jistě americká pěnice Mariah Carey. Ta se umístila na jedné z nejvyšších pojišťovacích příček, když si v roce 2006 nechala pojistit nohy na rovných 810 milionů USD. Nebyl to jen obyčejný vrtoch, ale reakce na to, že se stala tváří nejmenované značky zaměřené na holicí strojky.

Mariah se stala tváří a ano, nohou, kampaně pojmenované „Nohy jako bohyně“.

Není se tedy co divit, tenhle tah byl excentrickým jen zdánlivě, pravděpodobně se jednalo o tah velmi pragmatický. A nákladný! Ale to je prostě celá Mariah!

DALŠÍ NOHY DO POHODY

Když už jsme u těch nohou, máme tu kategorii fotbal. Každý jistě uzná, že zde jsou nohy jako pracovní nástroj nedocenitelné, obzvlášť pokud máte v občanském průkazu napsáno David Beckham. Traduje se, že pojistka, kterou na jeho nohy uzavřel Real Madrid, za který David hrál v letech 2003–2007, přesáhla 103 miliony USD, tedy sumu, kterou v roce 2009 klub vyplatil za koupi Christiana Ronalda. Později Beckham „dopojistil“ celé své tělo, celková výše pojistky prý činila 195 mil. USD. No potěš pánbůh, je celkem nákladné být krásný jako pánbůh, co?

NA TURNÉ JEDINĚ CELÁ A HLAVNĚ POJIŠTĚNÁ

A máme tu další celebritu na holení (nohou)! Tentokrát mladou talentovanou zpěvačku Taylor Swift. Ta si v pouhých 28 letech nechala v roce 2015 pojistit nohy před svým světový turné. Na kolik? Oproti výše zmíněným kolegům na směšných 44 mil. USD. Tak příště znovu a lépe, tedy výše, jo, Taylor?

ZLATÉ HÝŽDĚ

Traduje se, že nejdražší pojištěné hýždě na světě patří latino divě Jennifer Lopez. Pokud jste na tuhle městskou legendu ještě nenarazili, pak vás podezříváme, že jste žili posledních patnáct let pravděpodobně zavření v podzemní kobce nebo amišské komunitě bez přístupu k televizi, natož internetu. Před třemi lety tenhle legendární „drb“ samotná JLo popřela v zábavní show Jamese Cordena „Carpool Karaoke“. Tak jak to tedy bylo? To už nejspíš navěky věků zůstane pojišťovacím tajemstvím.

ZLATÝ ZADEK A POJIŠŤOVACÍ PRŮŠVIH ZA MILIONY

Kdo nám tu chyběl? Světová královna celebrit, slovutná Kim Kardashian. Její legendární instagramový zadek je prý pojištěný na 21 milionů dolarů. Aby taky ne, když se stal jejím ikonickým poznávacím znamením a inspiroval miliony dívek a influencerek po celém světě. S Kim je spojený ovšem i jeden pikantní pojišťovací skandálek. V říjnu minulého roku proběhla médii zpráva, že Kimina pojišťovací společnost podává žalobu na jejího osobního strážce. O co šlo? Pokud jste pravidelnými konzumenty zpráv z popkultury, pak vám jistě neunikla kauza z roku 2016, kdy byla Kim v Paříži během týdne módy okradena o šperky a hotovost v hodnotě 10 milionů dolarů! Podle pojišťovací společnosti, kterou slavná Kardashianka využívá, se jednalo o pochybení ze strany firmy zajišťující Kimino osobní bezpečí, dokonce skoro nedbalost. Jak uvádí zpráva zveřejněná na zpravodajském serveru CNN, podle právníků pojišťovací firmy neměl dokonce bezpečnostní a security školení a výcvik ani vrátný v domě, kde Kim přechodně pobývala.

A bum – kauza s žalobou na 6,1 milionu dolarů byla na světě! No, tak hlavně, že se nikomu nic nestalo.