Audiolekce: Jak v práci nevybuchnout jak parní hrnec

Psychická pohoda
Určitě jste to už zažili, videokonference se z původních 30 minut protáhla na dvě hodiny a vy z toho celí brunátníte. Máme pro vás jednoduchou techniku, jak zvládnout stres a udržet se v klidu i ve vypjatých pracovních situacích, které vás pěkně nadzvedávají ze židle. Tak se pohodlně opřete a jdeme na to.

Každého z nás čas od času v práci vytočí. Rozbuší se nám srdce, začnou se potit dlaně, třeseme se, polévá nás horko nebo studený pot, zrudneme a nejraději bychom začali zběsile běhat kolem dokola a posílat všechny do patřičných hájů, luhů a dalších exotických míst. Než prásknete dveřmi, bouchnete pěstí o stůl nebo z úst pustíte něco, čeho budete později litovat, počkejte. Vyzkoušejte tuto metodu od učitele meditace Michala Večeři, která vám situaci pomůže zvládnout s nadhledem.

V technice jde o prohloubení svého dechu, který se vlivem stresu stává povrchním. To vyvolává nepříjemné reakce těla a vzniká tak začarovaný kruh. Dalším krokem je uvědomit si své emoce a pracovat s nimi, ne se jimi nechat ovládat a vláčet. A nakonec to nejlepší – při provádění celé techniky se nemusíte hnout ze židle.

Prémiový článek

Čtěte dál ZDARMA!

Stačí jednoduchá bezplatná registrace vaší
e-mailové adresy a získáte přístup ke kompletnímu obsahu webu. Po přihlášení budete získávat body a za ně čerpat další výhody – slevy na pojištění UNIQA a služby a zboží našich partnerů.
Registrovat se zdarma