9 věcí, které existují jen proto, aby vám zkazily dovolenou

Za hranicemi
Je pěkné, že se na dovolenou těšíte. Neměli byste ale zapomenout, že tím nijak nevzniká nárok, abyste si ji užili. Těšit se umí každý! Čtěte, ať nemusíte litovat… Katalogy Neříkáme, že si v cestovkách vymýšlejí. Ale žijeme v době ostrého kapitalismu. A v době Photoshopu. Netu a sociálních sítí. Než vás omámí foto super výhledu […]

shutterstock_370145609

Je pěkné, že se na dovolenou těšíte. Neměli byste ale zapomenout, že tím nijak nevzniká nárok, abyste si ji užili. Těšit se umí každý! Čtěte, ať nemusíte litovat…

Katalogy

Neříkáme, že si v cestovkách vymýšlejí. Ale žijeme v době ostrého kapitalismu. A v době Photoshopu. Netu a sociálních sítí. Než vás omámí foto super výhledu na pláž, zeptejte se na Facebooku a trochu zagooglete, za to nic nedáte. A za to přechválené nedáte už vůbec nic.

Doklady

Potvrzujeme. Pas i letenky opravdu mají tendence vyskočit na poslední chvíli z kufru zpátky na stůl v kuchyni. Dejte si na ně obrovský pozor, jsou v tom vážně dobré!

Spoje

Kam se hrabou cesty boží na cesty dálkovou dopravou. Proto vol dřívější spoj, kdo můžeš. Pořád lepší strávit půlden ve městě, než vám připraví pokoj, než platit noční taxi a na recepci se dobývat.

Bagáž

Někde to tam je, nejste přece troglodyt! Věřte nám, že u balení zavazadel selže i kontrolní komise Mensy. A do příruční tašky radši důležitější věci, než řízek nebo lahev – na letištích prý tajně soutěží, kde zašantročí víc zavazadel.

Prachy

Heleďte, pořád lepší, když vám bankovky smrdí po ponožkách, než když vyvoní zlodějíčkovu kapsu. A spoléhat na bankovní kartu… inu… už vám ji někdy sežral bankomat?

Zdravíčko

Do očkování vám mluvit nechceme. Ani do faktorů vašeho krému na opalování. A ano, klidně si tam snězte, na co máte chuť. Jen víte co. Pak nám nebrečte, že jste museli v půlce pobytu domů.

Kolektivní zábava

Všichni tušíme, že vypravit se na hromadný zájezd do Bibione není nejlepší nápad, pokud chcete pauzu od Čechů. Takže předem zvažte, jestli chcete trávit večery v romantické samotě, nebo slovním fotbalem s dalšími otrávenými Čechy na hotelu…

Místňáci

Že ve Francii se člověk domluví jen francouzky, to se tak nějak obecně ví. Ale co místní zvyky a obyčeje a zákony a stolování a gesta jiného než našeho významu a… Nastudujte si to, fakt. Ale fakt.

Itinerář

Ano, náhodná pařížská kavárna je lepší než Louvre, ale stejně. Průvodce s mapou se hodí vždycky. A roaming, když selže mapa. Nikdo nechce doma slyšet, že jestli neviděl tamto, tak je… no, tatar.