7 věcí, co teenageři milují, a rodičům to pije krev

Budoucnost, Životní styl
„Co z vás vyroste, chuligáni,“ křičeli na svoje mladý nejspíš už lovci mamutů. Takže by jeden řekl, že se nic extra nezměnilo. Jenže zatímco doteď to s mladýma nakonec dycky nějak dopadlo (třeba hele my jak jsme se povedli!), teď už je to vážně hrůza! Utrhujem si od huby a co je zajímá? Píše naše […]

„Co z vás vyroste, chuligáni,“ křičeli na svoje mladý nejspíš už lovci mamutů. Takže by jeden řekl, že se nic extra nezměnilo. Jenže zatímco doteď to s mladýma nakonec dycky nějak dopadlo (třeba hele my jak jsme se povedli!), teď už je to vážně hrůza! Utrhujem si od huby a co je zajímá? Píše naše spojka Tereza ze světa lidí pod dvacet… 

Utrácejí nesmyslné částky

Být teenagerem v dnešní době je složité a vyčerpávající. A taky to dost leze do peněz. Volný čas něco stojí, o to víc, když ho trávíte ve Starbucksu se svými hipster kámoši. To samozřejmě vyžaduje to správné cool oblečení, nejlépe z e-shopu! Přičtěte pár návštěv „Mekáče“ a jste skoro na mizině.

Zbytek utratíte za bagety, protože svačinu do školy nosí jen trapáci.

A jelikož jste příliš top třída, než abyste šli makat, škemráte u rodičů.

Jsou nonstop na telefonu

Ve světě se děje tolik důležitých věcí, které stojí za sdílení, a o kterých má každý správný teenager přehled.

Jak jinak zjistit, co měl Justin Bieber k snídani, než sledováním jeho Instagramu?

Žít online je zkrátka základ. Kdo nesdílí fotky, jako by neexistoval. Přitom stačí sehnat pár followerů, nastavit černobílý filtr a použít ty správné hashtagy. Pak už jen čekáte na své prví lajky, popřípadě na trapné kecy hejtrů, kteří vám je závidí. Vy tím žijete, vašim rodičům nad tím zůstává rozum stát.

Všechno fotí

Žijeme v digitálním světě plném selfíček a polonahých fotek před zrcadlem. To je známý fakt. Ovšem pozor, abyste se mohli stát skutečným fotografem, musíte nejprve vlastnit zrcadlovku – nejlépe značky Nikon. Nejen, že se jejím nákupem stáváte okamžitým profesionálem, ale také dostáváte plné právo fotit jídlo či kafe těsně před požitím. Jestli chcete vypadat chytře, zahrňte do koláže i „oblíbenou“ knihu – pokud možno od autora z první poloviny minulého století. Ty teď na Instagramu totiž frčí.

Nosí roztrhané oblečení

„Ukaž, já ti ty džíny zašiju,“ versus „Ne, mami, to je schválně.“ Nikdy nekončící spor o děravých kolenech nabral na síle v okamžiku, kdy se rozervané nohavice vrátily zpátky do obchodních výloh. Co krok to vyčuhující kůže. A čím víc kůže, tím víc swag! Mladí to milují, jen maminky stále vytahují jehlu s nití.

Mluví slangem

Dnešní náctiletí pořád někde felí, nic nehrotí a jsou celkově v chillu. Víš, co myslím, prostě si ten život dávaj jak nikdy.

Pařej, smažej a vyndavaj se do němoty.  

A mezi tím vším čekují fejs a posílají snapy. Rodiče nestíhaj a přemýšlej, kdy zaspali dobu.

Chatují

V jednom kuse. Klasická konverzace, bezpochyby, zaostává za tou virtuální. Z každého rohu si k nám razí cestu otravné pípání mobilního telefonu doprovázené zažraným výrazem jeho mladého majitele. Ten se více než na cestu soustředí na ultra rychlé ťukání prstů do displeje. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Děje se to pořád a všude. V tramvaji, v obchodě nebo v restauraci během jídla – pokud je tam wifi, samozřejmě. Rodinná oslava nebo první rande, Facebook prostě nepočká!

Používají mobilní aplikace

Volání a esemesky? To už dávno nikoho nevzrušuje. Bez aplikací ani ránu! Jen rodiče to ne a ne pochopit. Messenger, Dubsmash nebo Snapchat. Nejlépe všechno. Přiznejte si to, jste závislí až do morku kostí. Online. Offline. Online. Offline. Skutečný život počká, hlavně nezapomenout sdílet dnešní outfit! Bez použití navigace netrefíte ani na záchod, a pokud vám to signál dovolí, informujete o tom všechny své přátele na Twitteru. Jste jen tolik chytrý jako váš smartphone. Je to smutný, ale je to tak.