7 druhů moderních matek. Jaká je ta vaše?

Budoucnost, Životní styl
Naše spojka ze světa lidí pod dvacet si udělala pořádek v matkách. Ve své i všech ostatních. A vyšla jí z toho docela drsná typologie. Čtěte, s čím dnešní mladí musejí žít!  1. Matka kámoška Patříte mezi silně ohrožený druh nevyznavaček zákazů. Mezi mládeží jste oblíbená, protože nic nehrotíte. Pro své děti chcete plnohodnotný život, […]

Naše spojka ze světa lidí pod dvacet si udělala pořádek v matkách. Ve své i všech ostatních. A vyšla jí z toho docela drsná typologie. Čtěte, s čím dnešní mladí musejí žít! 

1. Matka kámoška

Patříte mezi silně ohrožený druh nevyznavaček zákazů. Mezi mládeží jste oblíbená, protože nic nehrotíte. Pro své děti chcete plnohodnotný život, a tak jim alkohol ani cigarety nezakazujete. Samy totiž hulíte už od dvanácti. Vaší silnou stránkou je bezpochyby mladý vzhled, tím své děti často dostáváte do rozpaků. Oblečení nakupujete převážně v New Yorkeru a velkou část vašeho šatníku tvoří tygrované legíny a krajkovaná trička. Na nohou nosíte jen tenisky značky Nike, protože přesně ty teď frčí. To vám ostatně potvrzují i přátelé na sociálních sítích, které z velké části tvoří spolužáci vašich dětí.

2. Matka stíhačka

Své děti máte na rychlé předvolbě. Sdílíte s nimi každé prdnutí a netrpělivě čekáte na zvuk přicházející odpovědi. Pokud se nedostaví do dvou minut, voláte policii a vyhlašujete celostátní pátrání. Vašimi špionážními dovednostmi, které hrdě nazýváte šestým smyslem, by nepohrdl žádný detektiv. Manžel by se před vámi neschoval ani ve vojenském krytu. Ostatně když „vybuchnete“, jste nebezpečnější než atomová bomba.

3. Matka diktátorka

Slovo demokracie se ve vašem slovníku nevyskytuje. Každý člen domácnosti dobře ví, kdo má u vás doma rozhodující hlas. Vaše děti jsou vzorné. Každé ráno stojí v pozoru a čekají na rozkazy. Za léta strávená s vámi si na křik a nadávky vytvořili imunitu. Navíc od vás pochytily desítky rozmanitých slov. Ty před vámi samozřejmě říkat nesmí.  Ovšem svým spolužákům hrdě slouží jako slovník sprosté češtiny. Pocit moci vás uspokojuje lépe než váš manžel. Toho máte spíše jako trofej, která se vám nikdy neodváží odporovat. Zatímco poslušně myje nádobí, mlčky doufá, že mu večer dovolíte sledovat fotbal.

4. Matka alkoholička

Někdo sbírá známky, vy lahve od rumu. Zakládáte si na pevném zdraví, a tak červené víno polykáte po litrech. Preventivně. Jste ekonomicky založená. Nejen, že pijete pouze domácí pálenku, ale také pravidelně třídíte tuny skla. Místo zubní pasty kloktáte Absinth. Nepoškodíte si dásně a navíc se zbavíte stresu hned po ránu. Vaše děti jsou dokonale samostatné. Život není žádná pohádka. Tak na to své potomky připravujete už od narození. Svačinu do školy si dělají samy, a jelikož nechtějí, abyste umřela hlady, uvaří něco i vám. Díky nadměrné konzumaci vodky během těhotenství, jsou stejně všichni hyperaktivní, a tak vás vydrží obskakovat po celý den.

5. Matka ploditelka

Se svými pěti dětmi jdete hrdě příkladem celé společnosti, rodíte jí přeci nové daňové poplatníky. Pepa, Tomáš, Jakub, Karel nebo Honza? Na jejich jménech tolik nezáleží. Když zavoláte cokoli, máte pětkrát větší naději, že vás alespoň jeden z nich nebude ignorovat. Vaříte nonstop, přesto vaši potomci neustále umírají hlady. U vás doma platí jediné pravidlo. Silnější přežije.  Nikdy nejste sama. V kuchyni, v obýváku anebo na záchodě, vaše dítě si vás vždycky najde. Ale pozor! Toto pravidlo v opačném případě neplatí. Když něco potřebujete vy, najednou jste bezdětná.

6. Matka uklízečka

Žijete v mylné představě, že stejnou genetickou vadou trpí i vaše děti. Nutíte je do domácích prací a přehnané hygieny. Místo ponožek od vás k Vánocům dostávají litry antibakteriálního gelu. Nebezpečí přeci číhá hned za prahem vašich naleštěných dveří. Zvířata jsou ve vaší domácnosti pasé. Chlupy netolerujete ani u svého manžela. Doma dezinfikujete každou skleničku, u „kontaminovaných“ sousedů raději pijete rovnou z lahve. A ve stoje. Jste přesvědčená, že jejich gauč je plný roztočů. Vaší kuchyní se line vůně čistících přípravků, které možná budí pocit čistoty, ale zároveň si u vás návštěva připadá jako na lékařské prohlídce. Po jejím odchodu samozřejmě dezinfikujete celý byt. Dvakrát.

7. Matka opatrovatelka

Vaše děti jsou rozmazlení ubulánci bez špetky ctižádosti. A je to hlavně vaše chyba, zhýčkala jste je totiž přehnanou péčí. Zatímco jejich vrstevníci lezli po stromech a hráli si na vojáky, vaše ratolesti s babičkou vykládaly karty. I v patnácti je stále oblíkáte. Kvůli brýlím a kostkovaným svetrům jsou hlavním terčem šikany svých spolužáků.  Pravidelným mytím rukou jste je navíc zbavila veškeré imunity, a tak je dost možné, že brzy umřou. Nejspíš následkem rýmičky.