Zlomený klíč nebo úraz mazlíčka? I těchto šest věcí už dnes kryjí pojistky

Bydlení
Pojištění domácnosti kryje kromě spotřebičů nebo drahých šperků dnes už i spoustu dalších věcí, o kterých jste možná neměli nejmenší tušení.

Pojistky – každý ví, že je dobré je mít, ale dáváme jejich výběru opravdu potřebnou péči? V tomto článku si vyjmenujeme hned několik nepříjemností, jejichž řešení vám může usnadnit sjednané pojištění domácnosti.  

1. Ztráta dat a jejich obnovení

Kdo dosud nezažil hrůzu z kompletní ztráty obsahu svého počítače, možná ani neuvažuje o zálohování dat. Naštěstí už domácí pojistka chrání i ty, kteří si své dokumenty na externí zařízení nebo cloudové úložiště nenahráli. V případě, že vaše soubory zdánlivě nenávratně zmizí, stačí zavolat do pojišťovny a nejspíše se podaří alespoň část z nich vrátit zpět nebo za ně získat nějaké to odškodné. Co si ale budeme povídat, nejlepší pojistkou je vždy prevence.  

2. Vandalismus nebo posprejování

Garážové dveře, holé zdi nebo třeba Karlův most – místa, kde se očividně sprejerům líbí, ale zase ne tolik, aby je nechtěli ještě „zkrášlovat”. Můžeme polemizovat o tom, jestli je graffiti umění, ale jsme si jistí, že jakmile se objeví na vašem domě, budete v tom mít jednou pro vždy jasno. Ne vždy jde zabránit tomu, že zrovna z vašeho majetku si někdo udělá své plátno, ale rozhodně se dá zabránit tomu, abyste museli jeho obnovení platit sami.  

3. Zlomený klíč v zámku

Možná, že znáte situaci, kdy ráno spěcháte na tramvaj, ale ouha, zlomí se vám klíč v zámku a vy nemůžete do práce. Pokud ne, pak vám upřímně závidíme. Pokud se vám to ale už někdy stalo, určitě víte, jak nepříjemná situace to je. I pro tyto případy naštěstí existuje pojištění. Situace je sice i tak nemilá, ale aspoň vám odpadne stres se sháněním zámečníka a placením za nové zámky a klíče. Pojišťovna vám skrze doprovodné asistenční služby zajistí vše potřebné.  

Věděli jste, že v rámci pojištění domácnosti od UNIQA máte k dispozici i tzv. Žolíka? Pokud vám konkurence nabídne pojištění události, které UNIQA nenabízí, pojišťovna vám plnění dorovná. Pojištění domácnosti si můžete sjednat během pár okamžiků online na stránkách UNIQA. 

4. Deratizace a dezinsekce domácnosti

Už jste konečně přestali kritizovat partnera i děti za to, že nechávají nedojedené potraviny ve spíži, a přiznali jste si, že máte doma minimálně jednoho pěkně vykutáleného Jerryho? Pořídit si k němu Toma asi není řešení a pastičky na myši nemusí být vždy účinné. Pojištění domácnosti naštěstí myslí i na tyto případy. Nebojte se pozvat si do bytu deratizátora nebo si nechat provést dezinsekci. Pojišťovna vás jistí.  

5. Nečekaná návštěva veterináře

Jako by nestačilo, že se váš milovaný pes, kočka, králík nebo třeba morče zranili, ještě musíte na veterině platit jako mourovatí. Prostě neštěstí přitahuje další neštěstí. V případě úrazu vašeho domácího mazlíčka naštěstí stačí zavolat pojišťovnu a ta do sjednané hodnoty vezme platby na sebe. Smutek vám to sice nevyléčí, ale aspoň vám zbude v peněžence na pěkné bolestné.  

6. Výpadek nájemného

Nečekaný požár, větrem stržená střecha anebo zaplavení bytu až po pás. To vše může děsit majitele objektů, kteří se své nemovitosti rozhodli pronajímat a z nájemného například splácet hypotéku. Chcete svým obavám trošku ulevit? Máme pro vás recept a tím je samozřejmě vhodné pojištění nemovitosti! Pokud vám kvůli dramatické živelní události vypadl příjem z nájmu vašeho objektu, můžete se s pojišťovnou domluvit na případné náhradě. 

Dobrou zprávou je, že téměř vše už dnes můžete zařídit z pohodlí domova, aniž byste se zvedali od svého počítače. A v ušetřeném čase si můžete třeba zameditovat! 

Foto: Dominic Buccilli (Pexels.com)