Videolekce: Buďte rychlí jako šelma

Pohyb
Tentokrát jsme pro vás připravili opravdovou výzvu. Dynamický trénink, který vám dá schopnosti divokých šelem: rychlost, postřeh, sílu a mrštnost. Ty oceníte každý den. Od lapnutí masařky za letu po vyrovnání hrozícího pádu nebo sprint do práce, když zaspíte. Tento trénink vybičuje vaše tělo k lepšímu výkonu, takže skočte na „play“ a nic vás už nezaskočí.

Lekce od trenérky Iris Ledvina se skládá z 5 dvojcviků, které budeme opakovat celkem čtyřikrát, a to po 30 a 20 vteřinách. Mezi cviky bude půlminutová přestávka na vydechnutí. Kdyby pro vás cvičení bylo moc intenzivní, kdykoli můžete video zastavit. Nebojte se, schopnosti šelem se probouzejí postupně. Věříme, že je s každým tréninkem vylepšíte. Na konci vás už nezastaví nic, ani kliky s přeskokem (ty jsou totiž opravdu něco, zkoušeli jsme je na vlastní kůži). Vezměte si pití k ruce a jdeme na to.

Velkou předností dynamického tréninku je jeho všestrannost. Zahrnuje plnou škálu pohybu z hlediska rychlosti, směru i dynamiky. Obsahuje jak strečinkovou, tak posilovací i kardio složku. Je náročný, ale výsledek stojí za to. Kromě lepších fyzických schopností má tyto benefity:

  • Probudíte se, zahřejete se a spálíte kalorie: Dynamický trénink napumpuje kyslík do svalů a zvýší tak jejich teplotu, což umožňuje využít jejich plný potenciál. Jde také o účinnou metodu, jak spálit přebytečné kalorie.
  • Trénujete i mozek: Nejen svaly dostanou zabrat. Tento druh tréninku vyžaduje rychlou reakci, čímž se zlepšuje váš postřeh. Pomáhá tak nervům a mozku spolupracovat efektivněji.
  • Předcházíte zranění: Zlepšuje se mobilita svalů, vazů a kloubů. Spolu s lepším postřehem a koordinací jde o ideální kombinaci, díky níž se například vyrovnáte s nečekaným pádem, aniž byste se zranili.
Prémiový článek

Čtěte dál ZDARMA!

Stačí jednoduchá bezplatná registrace vaší
e-mailové adresy a získáte přístup ke kompletnímu obsahu webu. Po přihlášení budete získávat body a za ně čerpat další výhody – slevy na pojištění UNIQA a služby a zboží našich partnerů.
Registrovat se zdarma