AXA Patalie.cz Patalie.cz pojistka proti nudě
f

Odebírejte náš newsletter

Nic to nestojí a už vám nikdy neuteče žádný prima článek.

hledat

Tlapky domů: Bojácná Bella

Naše nová rubrika si klade za cíl apelovat na vaše city. Jak? Přijde nám, že opuštěných zvířátek je na světě tolik, že Marta Kubišová na to už nestačí. A proto jsme se rozhodli jí trochu pomoct.

may_6099

Bella je asi pětiletá fenka německého ovčáka a jeden pobyt v útulku už má za sebou. Předtím žila se smečkou dalších pěti psů a od dominantnější feny dostávala pořádně zabrat. Má tak stejně sexy jizvy jako hrabě Jeoffreye de Peyrac v Angelice. Oproti němu se ale všeho strašně moc bojí. A není zlá.

Je překrásná a drobnější. S lidmi nemá nejspíš vůbec žádnou zkušenost a už vůbec ne tu pozitivní. Jakmile se pohnete, přiblížíte, začíná panikařit a nejradši by vzala nohy na ramena. Neútočí, schovává se. Dokonce i jídlo baští na tajňačku, až po odchodu prozatímních paniček.

may_6063

Čeká ji resocializace. Musí se naučit, že lidi jsou fajn a zasloužila by si trochu poznat svět a být užitečná jako člen rodiny. Vždyť je jí teprve 5 let. Potřebuje někoho, kdo oplývá trpělivostí a bude mu stát za to, aby ji odnaučil bát se! Na vycházky chodí moc ráda a každý den. Na každého dalšího člověka si ale přivyká jen velmi těžce.

Video, na kterém je Belinka druhý den po příjezdu do svého (doufejme dočasného) nového domova, můžete vidět zde:

Jestli si pejska holt vzít nechcete nebo nemůžete, ale chtěli byste pomoci aspoň nějak, tady je číslo účtu azylového útulku Voříškov: 2500648929/2010. Do poznámky napište: Bella.

Jako v každém dalším útulku jsou i ve Voříškově ale rádi i za granule, obojky, vodítka, misky nebo deky. Adresu a všechny další potřebné informace najdete na www.voriskov.cz 

#Lenka Ciznerová