AXA Patalie.cz Patalie.cz pojistka proti nudě
f

Odebírejte náš newsletter

Nic to nestojí a už vám nikdy neuteče žádný prima článek.
Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

hledat

TEST: Zipline ve Slovinsku. Jedete děsně rychle po drátě přes údolí!

Vyzkoušeli jsme nejdelší evropskou zipline! Bovec je vesnička ve Slovinsku obklopená Alpami. Naprostý opak lenivého chorvatského koupačství. Každý den si můžete vyzkoušet nějaký jiný adrenalinový zážitek! Dnes dáváme ziplajnu. Největší v Evropě a v úžasné přírodě! Zipline je sestava ocelových lan natažených přes údolí. Připnete se k ní sedákem a jako James Bond prosvištíte postupně […]

Vyzkoušeli jsme nejdelší evropskou zipline!

Bovec je vesnička ve Slovinsku obklopená Alpami. Naprostý opak lenivého chorvatského koupačství. Každý den si můžete vyzkoušet nějaký jiný adrenalinový zážitek! Dnes dáváme ziplajnu. Největší v Evropě a v úžasné přírodě!

Zipline je sestava ocelových lan natažených přes údolí. Připnete se k ní sedákem a jako James Bond prosvištíte postupně 5 kilometrů drátu. Rychlost až 70 kilometrů v hodině. Jednoduchá a bezpečná zábava pro každého. Něco jako rychlá agroturistika pro Japonce. Bezva! Projdete se v horách, prolétnete vzduchem a zažijete nová přátelstvíčka.

Zastavte se tu cestou k moři – nebo rovnou kašlete na moře a vyrazte jen sem. Týden vám nebude stačit! Bovec je tady:

A teď ještě pár fotek ze ziplajny:

honza
Až na vrcholky hor. A pak rychle dolů! Honza ukazuje směr na Prahu. Na celou akci se ziplajnou si rezervujte tak tři hodinky. Vyjíždí se z Bovce.
Všechno, co na to potřebujete, vám tady půjčí.
chlapek
Obzvlášť tento slovinský průvodce byl tak neuvěřitelně přátelský, že jsme nemohli uvěřit, že to není Amík.
Slovinsko Zip-line2
Jedete sami nebo i ve dvou, záleží na prudkosti sjezdu, váze a aerodynamice těla, jak ji dokážete udržet během jízdy. Přijde vás to na 55 euro na osobu. A stojí to za to.
auto
Do hor vás vyvezou vlastními teréňáky…
IMG_7702
…a my se tu pak ještě porozhlédli i v našem Subaru. Fantastické místo!

V našem dalším videu o Slovinsku si nenechte ujít rozhovor se špičkovým českým profesionálním instruktorem především vodních sportů Matějem Sottnerem, který v Bovci žije a spolu s partou dalších českých průvodců pracuje pro agenturu Alpi Center v Bovci (jejich stránky v češtině). Ve videu se dozvíte také jak je to s ubytováním v místě, jak se tam domluvíte, když umíte jen česky, a co všechno můžete v Bovci vyzkoušet.

Do Slovinska náš reportér Honza Strmiska vyrazil spolu se spřáteleným cestovatelským časopisem Travel Digest. Více podrobností o celé cestě najdete v jejich srpnovém čísle.

I když máte na podobné blbnutí v horách speciální připojištění od místních borců, určitě mrkněte i na klasické cestovní pojištění AXA Assistance – teď právě s 50% slevou. Bude se vám hodit, když vás skolí banální úžeh nebo úpal. A nebo kdyby vás třeba cestou po nějaké té festovní Plieskavici přepadla dvoudenní hnačka. 

#Jan Strmiska