Skládejte hudbu jako démonický Kittchen

Životní styl
Ahoj, říkám si Kittchen a jsem hudebník. Teda hlavně mám rád zvuky. Rád je lovím, rád si je nahrávám a pak je vždycky rozstříhám a zase slepím a dělám z nich různé skladby, písničky, videa, nebo jenom zvukové koláže a rébusy. Protože nejsem bůhvíjakej technik,  postupně jsem dospěl k tomu nejjednodušímu nahrávacímu zařízení. K telefonu. […]

Kittchen

Ahoj, říkám si Kittchen a jsem hudebník. Teda hlavně mám rád zvuky. Rád je lovím, rád si je nahrávám a pak je vždycky rozstříhám a zase slepím a dělám z nich různé skladby, písničky, videa, nebo jenom zvukové koláže a rébusy. Protože nejsem bůhvíjakej technik,  postupně jsem dospěl k tomu nejjednodušímu nahrávacímu zařízení. K telefonu. A jelikož jsem zjistil, že na takový telefon se dá docela dobře odehrát půlka koncertu, jezdím teď po Čechách s kytarou a iPhonem. A hraju to napůl.

Mrkněte na nejnovější Kittchenův videoklip Sestra, ke kterému vznikal hudební základ přesně tak, jak o tom mluví nahoře v našem exkluzivním videu.

KITTCHEN vznikl jako jednočlenný anonymní hudební projekt v roce 2011, když se na stránkách www.kittchen.cz objevilo volně ke stažení debutové album MENU. Sbírka podivných zvuků, ruchů a folkových písniček vzbudila nečekaný zájem kritiků i posluchačů. Když o dva roky později vyšla deska RADIO, fungovali už Kittchen jako duo. K maskovanému písničkáři se v kuchyni i na pódiích připojil multiinstrumentalista a  producent Tomáš Neuwerth. Možná i díky tomu RADIO získalo nominace hned na tři  důležité hudební ceny. A Anděla za alternativu si nakonec Kittchen také oddechli. Ve stejné sestavě pak pánové vydali v létě roku 2014 třetí album nazvané KONTAKT.