Close-up on a business man using financial app on his smart phone

Novoroční předsevzetí verze 2.020

Budoucnost
Předsevzetí a jejich plnění či porušení jsou nedílnou součástí novoročního folklóru. Lidé si dávají cíle z oblasti zdraví, pohybu, omezení neřestí či lepšího finančního plánování. A jelikož žijeme v elektronickém světě v roce 2020, i na tak prozaickou oblast najdeme nejrůznější digitální pomocníky.

Pojďme se podívat na výběr nejlepších mobilních aplikací, které vám pomohou dodržet novoroční předsevzetí. S námi to tentokrát opravdu dokážete!

Jó, přestat kouřit, to by chtělo 

Jedno z  nejčastějších a nejtěžších předsevzetí. Na druhé straně ale významně finančně ušetříte a pomůžete i vlastnímu zdraví, tedy potenciálně výhra na (skoro) všech frontách. Můžete aplikaci českého startupu Adiquit. Ta vám poskytne virtuálního terapeuta do kapsy, který reaguje na názory a potřeby uživatele. Provede vás procesem odvykání a pomůže s překonáním abstinenčních příznaků.

Pokud se nebojíte angličtiny, aplikace QUITNOW nabízí kromě plánování odvykání také podpůrnou komunitu ex-kuřáků, se kterou můžete chatovat. Můžete si v ní nastavit i různé denní cíle a odměny za jejich plnění.

Drtí vás stres? Nemůžete spát? Udělejte si místo v hlavě! 

Nověji se začínají předsevzetí zaměřovat i na duševní zdraví. Děje se tak v  souladu s  trendem celostního pohledu na lidské zdraví, tabu mluvit o vlastním mentálním stavu pomalu ustupuje. Aplikace Headspace vám pomůže doslova upustit tlak v hlavě. Provede vás více než čtyřiceti kurzy meditování a dalšími cvičeními, která připraví vaše tělo nejen na zdravý spánek, ale i na další namáhavý den.

Peníze až na prvním místě 

Kdo by nechtěl trochu ušetřit, zvláště po finančně náročném konci roku. Česká aplikace Spendee poskytuje možnost sledovat osobní finance skutečně podrobně. Po napojení na bankovní aplikace lze třídit transakce podle priority, zadávajícího, účelu platby. Je možné vytvářet rodinné rozpočty a kontrolovat jejich dodržování. Samozřejmě je potřeba i trocha vůle odolat impulzivním nákupům. To je ale mnohem snazší, pokud jejich přehled budete mít častěji na očích.

Také znáte toho jednoho člověka v  partě, který nikdy nezaplatí rundu a vždycky se při placení nějak vypaří? Aplikace Dlužníček vám pomůže sledovat výdaje ve skupině osob, mezi spolubydlícími nebo lidmi, se kterými například cestujete. Ukáže, kdo má platit příště, čímž se průběžně vyrovnáváte. Také spočítá, jak se máte na konci výletu vyrovnat, a snižuje tak počet převodů. S  touto aplikací si udržíte pořádek i přátele.

Cestovat a nezbankrotovat 

Lidé si také často říkají, že by chtěli více cestovat, poznávat svět, nové lidi místa a kultury. Abyste při této kratochvíli finančně nevykrváceli, sáhněte po aplikaci Kiwi.com, nedávno ještě Skypicker. Systém vyvinutý bratrem známého českého herce vyhledává  letenky po celém světě, umožňuje jejich rezervaci a koupi. Vyhledávač se zaměřuje na propojování letů leteckých společností, které spolu normálně nespolupracují,propojuje nejen lety, ale i vlaky nebo autobusy. Docílíte tak nejnižší možné ceny a neztratíte moc času plánováním cesty.

Mládnout se dá zvládnout 

Vyhnutí se běžným neřestem, jako je kouření či nadměrné požívání alkoholu, to je jen začátek. S  novým rokem se plní i posilovny a lidé chtějí znovu nastartovat svoje svátky oslabené tělesné schránky. Chtějí zase vypadat mladě a svěže. Abyste i vy uspěli, budete potřebovat dlouhodobou podporu, motivaci, odměny i zajímavý obsah o cvičení a zdravém životním stylu.

Udržet si přehled, dá fušku 

Že máte těch předsevzetí nějak moc? I na to se dá jít vědecky. Tato poslední aplikace na našem seznamu jde na dřeň celého problému s  předsevzetími. Každý chceme změnu, ale změnit se je těžké. Aplikace Way of Life vám pomůže udržet povědomí o všech předsevzetích, budovat nové dobré návyky a zbavit se těch starých. Pomůže vám pomocí zápisků zjistit, v  jakých časech a na jakých místech na vás čekají zákeřné spouštěče, které vás svádí předsevzetí porušit. Budete se tak na ně moci připravit a úspěšně se jim vyhnete.