AXA Patalie.cz Patalie.cz pojistka proti nudě
f

Odebírejte náš newsletter

Nic to nestojí a už vám nikdy neuteče žádný prima článek.
Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

hledat

Léto budiž pochváleno! Ale raději si ho pojistěte.

Dovolenkové nehody si nevybírají. A nevyhnou se jim ani takoví střelci jako třeba „nesmrtelný“ kytarista Rolling Stones Keith Richards. Nejen do rockových dějin vstoupil jeho kotrmelec z vrcholku palmy na ostrově Fidži, při kterém se, chudák, polámal tak moc, že kvůli tomu musela kapela posunout turné. A takových historek máme fůru. Takže si radši přečtěte, na co se o dovolené připravit…

Cestovní horečka je ještě to nejmenší, co by vás mohlo zachvátit. Podle statistik se více než 60 % všech pojistných událostí děje právě v létě. Dramaticky totiž naroste počet cest do zahraničí a výletníci také někdy v očekávání hromady nových zážitků ztrácejí opatrnost. Samotná AXA Assistance ročně eviduje víc než 21 tisíc pojistných hlášení z výletů do ciziny. Co z toho vyplývá? No nic jiného, než stará moudrost, že štěstí přeje připraveným.

Kuriozity, které můžou číhat i na vás
Až vám spadne na hlavu kokosový ořech, asi se moc smát nebudete. Vypadá to jako zábava, ale statistiky ukazují, že počet otřesů mozku kvůli téhle nehodě stále stoupá. Senioři jsou aktivnější, takže je i víc a víc pádů na kolečkových bruslích. Dobře, říkáte si, na tyhle věci si teda budu dávat větší pozor. Jenže jsou situace, na které se prostě nepřipravíte. Spoustu lidí každoročně pokoušou ryby, opice, krokodýli nebo třeba obyčejní toulaví psi.

Prolítnout perfektně vyleštěnými skleněnými dveřmi, které jste prostě přehlídli, když zrovna utíkáte na vlak, taky stojí za to.

Jeden Čech se v Německu propadl do špatně zabezpečeného hrobu, který byl nešikovně hned vedle cesty. Poranil si hlavu a nohu. Statistikám ale kralují daleko prozaičtější trable.

Nejčastější dovolenkové patálie:

 • Střevní potíže – Taková klasika. Jiný kraj totiž neznamená jen jiný mrav, ale i jiné bakterie. Dávejte si hlavně pozor na to, co pijete a jíte. Ať už je jídlo podávané na ulici jakkoli lákavé, zvažte upřímně, jestli ho vaše střeva dají. A vodu, tu radši pijte výhradně balenou!
 • Úpal, úžeh a spáleniny od slunce – Mazat se, mazat se, mazat se! Teď myslíme zvenčí. A klóbrc nosit! Ani Italové a podobné jižní národy je nevytahují jenom pro parádu. No a pokud jste k rovníku ještě o něco blíž, tím spíš si chraňte nejen hlavu, ale i ramena. Spálené nárty v sandálech taky nejsou nic moc.
 • Úraz – Na dovolené máme často tendence cítit se znovu na dvacet a zbytečně riskujeme. Třeba z hloupého hecu. Uklouznutí na schodech taky nezná hranice států a když vás moře mrskne při potápění na stěnu korálového útesu, nebývá to sranda. Setkání s medúzou, případné šlápnutí na ježka taky zrovna dvakrát nepotěší.
 • Nachlazení a angína – Myslíte si, že nastydnout na letní dovolené je nesmysl? Omyl. Klimatizace je mrcha! Když je venku 40 stupňů a v hotelu či autobuse dvacet, na malér je zaděláno.
 • Horečka – Ve vysokých teplotách vzduchu obzvláště výživná. I když není zima, neznamená to, že vás nemůže přepadnout. Od horečky váš zachrání, když se zabalíte do navlhčeného prostěradla. Jen ať zasyčí…
 • Zánět středního ucha – Problém především pro vášnivé potápky. Nepodceňovat. A pozor na letadla. Drobné píchání v uchu se během cesty vzduchem může změnit v totální peklo. Hlavně nečekejte na česky mluvícího doktora.  
 • Ztráta dokladů – Zůstat někde viset jen proto, že nemáte papír k tomu, že vy jste skutečně vy, se taky úplně nevyplácí.  
 • Poškození cizí věci – Pojištění odpovědnosti je dost praktická záležitost. Obzvlášť pro některé jedince, kterým i doma padá nádobí z ruky jako na běžícím pásu.

Jak se připravit na cestu?
Než vyrazíte, mrkněte třeba na stránky Ministerstva zahraničí, kde najdete spoustu detailů. Ale rozhodně udělejte alespoň následující:

 1. Zjistěte si kontakty na záchranné složky a konzulát v dané zemi.
 2. Zjistěte si bezpečnostní situaci, včetně doporučení českých úřadů.
 3. Informujte se o zákonech a legislativě. Pozor třeba na místní pravidla silničního provozu, včetně těch nejdivnějších. (Viz náš článek.)
 4. Udělejte si kopie dokladů.
 5. Připravte si dostatečnou finanční rezervu pro nečekané situace.
 6. Pořiďte si cestovní pojištění.

Zvlášť na to pojištění dost lidí dlabe (prý až 20 %), ale kromě toho, že se tak připravujete o finanční krytí v případě potřeby, zbavujete se i prima české spojky. 

Třeba se domluvíte i za hranicemi, ale taková asistenční služba v češtině dostupná 24 hodin denně vám skoro vždycky pomůže líp, než dokážete vy sami.

Zvlášť, když máte zrovna nějaké trable. Najdou vám nemocnici, zařídí tlumočení zdravotních termínů, budou vědět co a jak, když nechtěně způsobíte nějakou škodu. Ale to je samozřejmě na vás. Každý svého štěstí strůjcem. Každopádně si dovolenou pořádně užijte a ŠŤASTNOU CESTU! I návrat…

Pokud jsme vás s tím pojištěním trochu nahlodali (a to je dobře), využijte aktuální 50% slevu cestovního pojištění AXA Assistance a pořiďte si ho hned teď online. Jedna z největších pojišťoven na světě vám bude umět poradit, ať už zabloudíte kamkoli. Na to můžete vzít jed.

 

Postarejte se o svou rodinu, dokud můžete.

Život vám může zkomplikovat nejen úraz, ale i delší nemoc. I když si myslíte, že jste jako rybička. Nechte nám své jméno, telefon a profík z pojišťovny AXA se vám brzy ozve.

Uděluji souhlas společnostem finanční skupiny AXA v České republice, tj. AXA životní pojišťovna a.s., AXA pojišťovna a.s., AXA penzijní společnost a.s., AXA investiční společnost a.s., AXA Management Services s.r.o., aby zpracovávaly moje osobní údaje v rozsahu: jméno a příjmení, e-mail, telefonní číslo, a to za účelem:
- nabízení produktů těchto společností,
- zasílání obchodních sdělení (elektronická forma nabízení produktů a služeb),
- automatizovaným zpracováním osobních údajů s cílem přizpůsobit obchodní nabídku Vašim individuálním potřebám,
- předávání osobních údajů ve stejném rozsahu obchodnímu partnerovi AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o.,
- výzkumů trhu a průzkumů spokojenosti s využívanými produkty a službami,
přičemž takovýto souhlas uděluji na dobu trvání smluvního vztahu s kteroukoliv ze jmenovaných společností a následně i po dobu 5 let po skončení takového smluvního vztahu. Pokud se nestanu klientem žádné ze společností AXA, uděluji souhlas na dobu 5 let od tohoto udělení.
Dále bychom Vás chtěli informovat, že udělený souhlas je dobrovolný a můžete jej kdykoliv odvolat, buď telefonicky na AXA lince +420 292 292 292 nebo písemně e-mailem na info@axa.cz, nebo korespondenčně na adrese AXA, Úzká 488/8, 602 00 Brno.
Zároveň potvrzujete, že jste se seznámili s textem Infomačního memoranda. Jeho textaci najdete na webových stránkách na www.axa.cz/osobni-udaje/. (skrýt text)