Nebuďte blázni, jeďte do lázní

V očích většiny lidí jsou balneo procedury něčím pro seniory nebo těžce nemocné. Ale lázně nejsou jenom hojivá náplast na neduhy těla, ale taky prevence a relax.

V ČR se na lázeňský pobyt můžete vydat ve třech režimech. Liší se tím, kolik vás to bude stát.

Samoplátce si hradí veškeré náklady na ubytování, stravu i lázeňské procedury sám, nepotřebuje k tomu tedy ani razítko od doktora. Můžete si vybrat z nabízených lázeňských balíčků, nebo si nechat připravit program na míru.

Komplexní lázeňská péče vás nebude stát ani korunu. Pokud váš doktor společně se specialistou vystaví na základě vaší diagnózy návrh a revizní lékař jej schválí, zaplatí za vás zdravotní pojišťovna veškeré náklady na ubytování, stravování i léčbu.

Příspěvková lázeňská péče se také odvíjí od návrhu ošetřujícího lékaře, ale nárok budete mít pouze na uhrazení nákladů na lázeňskou léčbu. Ubytování a stravování si budete muset zaplatit sami.

Kam v ČR do lázní a s čím?

Luxusní Mariánské Lázně

Ve městě a okolí vyvěrá na 100 minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí. K pitným kúrám se používá šest z nich: Křížový, Rudolfův, Karolinin, Lesní a Ambrožův. Léčí se tu především nemoci pohybového aparátu, ledvin a močových cest, respirační a gynekologická onemocnění či poruchy metabolismu.

 

Kolik za to?

Například ve *** hotelu pořídíte 3denní pobyt s procedurami od 3 500 Kč.

Největší Karlovy Vary

Světově nejproslulejší české lázně navštěvují hlavně lidé s nemocemi zažívacího a pohybového ústrojí a poruchami látkové výměny, kteří k léčbě využívají zdejší minerální prameny. Karlovarskou termální minerální vodu ale nemůžete pít jen tak, je nutná konzultace s lázeňským lékařem.

 

Kolik za to?

Třeba 3denní relaxační pobyt ve **** hotelu s rašelinovou koupelí vyjde na 3 990 Kč.

Klidné Františkovy Lázně

Do Frantovek jezdí klienti s nemocemi srdce a krevního oběhu, onemocněními pohybového ústrojí a gynekologickými problémy včetně neplodnosti. Jsou jim k dispozici nejen pitné kúry, ale také slatinné koupele a zábaly, uhličité koupele a plynové injekce.

 

Kolik za to?

Ochutnávkový pobyt s procedurami na 3 dny ve *** hotelu s polopenzí seženete od 4 000 Kč.

Luhačovice, největší lázně na Moravě

Každou hodinu se tu na povrch dostává 15 tisíc litrů minerální vody obsahující velké množství minerálních látek, zejména sodík, vápník, hořčík, chlor, brom, jod, kyselinu uhličitou a oxid uhličitý. Nejznámějšími prameny jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka a Pramen dr. Šťastného. Provádí se tu více než 60 druhů léčebných procedur od pitné kúry přes inhalace, uhličité koupele, obklady, masáže a vodoléčebné procedury až po elektroléčbu a další terapie. Ideální pro nemoci srdce a dýchacích cest.

 

Kolik za to?

Tradiční týdenní luhačovickou kúru s procedurami, plnou penzí a lékařským vyšetřením pořídíte od 7 500 Kč.

Termální lázně Velké Losiny

Jsou populární díky jedinečným teplým sirným pramenům, které blahodárně působí na pohybový aparát a nervovou soustavu.

 

Kolik za to?

Týdenní lázeňský pobyt s procedurami, plnou penzí a lékařským vyšetřením pořídíte od 12 250 Kč.

Maličké Konstantinovy Lázně

Jedny z nejmenších lázní u nás využívají pro své procedury místní minerální vodu s největším obsahem oxidu uhličitého ze všech pramenů v České republice. Specializují se na poruchy kardiovaskulárního systému.

 

Kolik za to?

Dvoutýdenní pobyt na zkoušku s procedurami a polopenzí seženete v mimosezoně od 13 900 Kč.

Zářivé lázně Jáchymov

Unikátní zařízení pro léčbu chorob pohybového aparátu využívá minerální vodu s vysokým obsahem radioaktivního plynu radonu, který je zdrojem měkkého alfa záření. Koupele jsou naprosto bezpečné, působí protizánětlivě a přinášejí úlevu od bolestí.

 

Kolik za to?

Víkendový relaxační pobyt s procedurami a polopenzí pořídíte od 6 000 Kč.

Vzdušná Karlova Studánka

Díky své jedinečné poloze a léčivému klimatu jsou tyto lázně ideální pro léčbu pacientů s onemocněním dýchacích cest, ale také onkologickými nemocemi, vysokým krevním tlakem, nemocemi cév či pohybového aparátu.

 

Kolik za to?

10denní léčebný pobyt s plnou penzí pořídíte od 11 000 Kč.

Srdečné Poděbrady

Polabské lázeňské městečko je vyhlášené procedurami specializovanými na léčbu kardiovaskulárního systému, pohybového aparátu a látkové výměny.

 

Kolik za to?

Lázně na zkoušku o víkendu s polopenzí a procedurami můžete prožít od 2 890 Kč.

Šplouchající Klimkovice

Lázně jsou vyhledávané zejména pro léčebné koupele ve zdejší unikátní jodobromové vodě, tzv. solance, která má všestranné léčivé účinky na lidský organismus. Napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických i gynekologických a příznivě působí rovněž na cévní systém.

 

Kolik za to?

Týdenní pobyt s polopenzí a procedurami pořídíte od 8 650 Kč.

Rozhýbaná Třeboň

Historické jihočeské městečko nabízí dva balneo komplexy se slatinnými koupelemi a zábaly – Auroru a Beriny lázně. Specializují se tu na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů. Relax najdou lázeňští hosté i při procházkách nebo jízdě na kole.

 

Kolik za to?

Třeba týdenní balíček se snídaní a procedurami pro dvě osoby pořídíte od 12 900 Kč.