Jak škodit v kanclu. Díl 2. #hacknutý mobil a Facebook pranky

Životní styl
Nejen prací živ je homo officus. Hry podporují tvořivost a dobrou náladu. Proto pro vás máme další díl, který zvýší vaši výkonnost na pracovišti. Tentokrát elektronickými škodolibostmi neboli pranky.

AUTOMATICKÉ OPRAVY

Telefony mají spoustu skvělých funkcí. Například za vás opraví nesmysly, které byste snad chtěli někomu napsat. Tvrdé a měkké y/i, velká písmena… Ale stačí chvilka neopatrnosti, nechat nezamčený telefon na stole a vy si užijete spoustu legrace. Vstupte do nastavení a změňte automatické opravy. Oběť si nejspíš nějakou dobu ani nevšimne, že místo ano odpovídá ne nebo že třeba nevědomky vkládá zamilované pasáže do obchodních zpráv. Fantazii se nekladou meze.

iPhone hackStamp

 

Například pro iPhone jděte do:
Nastavení / Obecné / Klávesnice / Nahrazení textu
Pokud to máte anglicky, tak:
Settings / General / Keyboard / Text Replacement
To pak rozkliknete a jako FRÁZE dáte např. venerologické vyšetření, ke kterému jako ZKRATKU přiřadíte třeba oběd

 

Záleží samozřejmě na tom, kolik máte času, než se oběť vrátí. Možná stihnete jen vyměnit ano/ne a naopak. Nebo toho dokážete víc. Určitě k záměně vybírejte více používaná slova, spojky a podobně. Pokud kolega nepoužívá diakritiku, samozřejmě ji taky nepoužívejte. Telefon nahradí pouze přesně stejný řetězec.

Naše další nápady, včetně několika tipů od Jolandy:
tě / tvou sestru víc než tebe
autobusem / vlakem
doma / pod mostem
sedm / sedmdesát
dnes / dnes je mi na umření
už / už dlouho tě tajně miluju
to / to není normární
zelený / krvavý
to / To je zlá nemoc todleto
Váš /Váš manžel hraje automaty?
nevíš / nevíš která bije?
hodně /Hodně vysoko míříš.

JAK HACKNOUT FACEBOOK

Následující legraci si užijete díky pozapomenutému mobilu nebo ještě lépe na nezamčeném počítači. Mimochodem – víte, že i když zavřete applí noťas, zůstane ještě chvíli nezamčený? Jdeme na to!

Jděte do FB a rychle postněte něco za svého oblíbence. Fantazii se opět meze nekladou. Gayovi, že to právě poprvé zkusil s holkou. Proslulému lamači dívčích srdcí třeba, že končí s promiskuitou a bude se ženit. A tak dále. Stačí zveřejnit a hned za vlastní profil olajkovat, aby Facebook příspěvek lépe zviditelnil. Jestli máte čas, můžete chvilku počkat na reakce jeho kamarádů. Když na to někdo z jeho přátel zareaguje, ještě můžete něco trapného napsat do diskuze jménem majitele účtu.

Nejlepší (a současně nejděsivější) je, že lidé čtou příspěvky, ale diskuzi už moc ne. Takže i když bude nebohá oběť věc v diskuzi pod postem dementovat, u většiny kamarádů už jí to stejně nikdo neodpáře.

A tip pro oběti: Je srabárna tyhle příspěvky mazat. Postavte se k tomu čelem, nebuďte srab a zasmějte se radši taky!

Tohle se nám povedlo v redakci:
fbstatus4X
dite

ZMĚŇTE JMÉNA V KONTAKTECH Pár osvědčených kousků na závěr. Změníte jména kontaktů v mobilu oběti na něco úplně jiného. A pokud chcete být opravu drsní, změňte jméno svého vlastního kontaktu v telefonu oběti a vymažte historii svých zpráv.

Když pak sami sebe přejmenujete stejně, jako má pojmenovanou svou lásku / maminku / šéfa, můžete později začít v téhle zástupné roli třeba i chatovat. Ale to už je vážně vyšší liga.

Jako přítelkyně: „Asi budeme mít miminko. Jsem šťastná. Teď mi ale nevolej, budu celý den na vyšetřeních.“

Jako přítel: „Lásko, rozhodl jsem se tě konečně požádat o ruku. Zvolil jsem tuto netradiční formu abych tě překvapil. Nepiš a nevolej. Uvidíme se zítra na radnici.“

Jako šéf: „To, co jsi dnes udělal kolegům v práci, od tebe nebylo hezké. Nebudeme se o tom už bavit. Zítra jim aspoň všem kup k snídani zákusky, ať to zkusíš odčinit.“

Nebo použijte klasické univerzální výstřely naslepo. „Jak jsi mi to mohl/a udělat?“ „Proč už si mě nevšímáš?“ „Co s tím uděláme? Dobře víš, o čem mluvím.“ „Dnes na mě v počítači vypadly ty tvoje hrozné věci!“ …

ZMĚŇTE ČÍSLA V KONTAKTECH Fórek, při kterém místo jména změníte telefonní číslo. Jak se asi bude tvářit, když se místo mamince dovolá na erotickou linku?

ZMĚŇTE JAZYK V NASTAVENÍ Jednoduché jako facka. V nastavení telefonu nebo Facebooku na počítači změňte jazyk. Nejlépe na něco, co není v latince. Třeba hebrejština, arabština nebo čínština.

VÍCE KAMARÁDŮ Na Facebooku odklikejte v sekci „Lidé, které možná znáte“ všechny, co stihnete. Oběť legrácky pak bude spoustu dní dostávat potvrzení o přijetí do přátelského svazku.

DNESKA MÁM NAROZKY Změňte v nastavení FB datum narozenin – ideálně už na zítřek (a nejlépe kulaté výročí). Zmatená obět pak bude zavalena blahopřáními kamarádů k velkému dni… Ničeho. Hepy brzdej!

#Jan Strmiska