AXA Patalie.cz Patalie.cz pojistka proti nudě
f

Odebírejte náš newsletter

Nic to nestojí a už vám nikdy neuteče žádný prima článek.
Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

hledat

Jak můžu mít víc přátel, i když jsem introvert?

Měl jsem stejnou otázku. Rozhodl jsem se tedy pozorovat ostatní kamarády a především svého ultraextrovertního šéfa Pavla Vondráčka (ještě když jsem pracoval v časopise Maxim). Všiml jsem si jedné věci, kterou on dělá a já ne:

honzaduplex
V Maximu jsem se nebál dělat divné věci. Na introverzi to nic nezmění.

Vypráví své historky, i když o ně ostatní nepožádají.

Jde o to, že ty příběhy nemusí být nijak zvlášť zajímavé. Jako introvert jsem to dlouho nechápal. Moje povaha se mě snaží přesvědčit, že nikoho přece nebude zajímat to, co si myslím. Přesto jsem se to pokusil změnit. Když jsem se překonal a začal nevyžádaně něco vyprávět, byl jsem šokován, jak skvěle to funguje. Je to jako kouzlo, které prolomí bariéru samoty.

Modelový příklad. Řekněme, že mám v práci nového kolegu. Obyčejně konverzace probíhá nějak takhle:

Já: Ahoj, ty seš tu novej?
Nový kolega: No jo, jsem tu první týden.
Já: Super!

A teď ukázka mojí socializační techniky. Po tom, co řeknu „Super!“, přidám ještě nějaký příběh:

Já: Super! Já tu dělám už půl roku. Lidi se tu strašně rychle mění, takže skoro nikdo neví, kdo je kdo, tak nezoufej, když budeš ztracený. A neboj se zastavit, jsem z Content Teamu támhle u okna, vždycky má někdo z nás depresi. Nebudeš se cítit sám.
Nový kolega: Díky, to je dobrý vědět. Hele a kam tady chodíte na oběd?
Já: Není špatný italský bistro Camille hned vedle na Andělu. Je to spíš na to vzít si to s sebou, ale je to dobrý.
Nový kolega: To zní dobře, italský jídla mám rád a nemám čas na vysedávání. Mohl bych pak jít s tebou, jestli by ti to nevadilo?
Atd. atd…

kawa
Když jste introvert, máte nejspíš taky něco takového a ne auto. Na získání přátel funguje víc moje druhá metoda.

Jako introvert jsem se vždycky děsil toho, že lidi nebudou moje řeči zajímat. Ale pomocí tohoto postupu už jsem vedl spoustu „extrovertních“ rozhovorů na nejrůznější témata a lidé reagovali nadšeně.

A funguje to i na balení. Neváhejte a zkuste to!

#Jan Strmiska

Postarejte se o svou rodinu, dokud můžete.

Život vám může zkomplikovat nejen úraz, ale i delší nemoc. I když si myslíte, že jste jako rybička. Nechte nám své jméno, telefon a profík z pojišťovny AXA se vám brzy ozve.

Uděluji souhlas společnostem finanční skupiny AXA v České republice, tj. AXA životní pojišťovna a.s., AXA pojišťovna a.s., AXA penzijní společnost a.s., AXA investiční společnost a.s., AXA Management Services s.r.o., aby zpracovávaly moje osobní údaje v rozsahu: jméno a příjmení, e-mail, telefonní číslo, a to za účelem:
- nabízení produktů těchto společností,
- zasílání obchodních sdělení (elektronická forma nabízení produktů a služeb),
- automatizovaným zpracováním osobních údajů s cílem přizpůsobit obchodní nabídku Vašim individuálním potřebám,
- předávání osobních údajů ve stejném rozsahu obchodnímu partnerovi AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o.,
- výzkumů trhu a průzkumů spokojenosti s využívanými produkty a službami,
přičemž takovýto souhlas uděluji na dobu trvání smluvního vztahu s kteroukoliv ze jmenovaných společností a následně i po dobu 5 let po skončení takového smluvního vztahu. Pokud se nestanu klientem žádné ze společností AXA, uděluji souhlas na dobu 5 let od tohoto udělení.
Dále bychom Vás chtěli informovat, že udělený souhlas je dobrovolný a můžete jej kdykoliv odvolat, buď telefonicky na AXA lince +420 292 292 292 nebo písemně e-mailem na info@axa.cz, nebo korespondenčně na adrese AXA, Úzká 488/8, 602 00 Brno.
Zároveň potvrzujete, že jste se seznámili s textem Infomačního memoranda. Jeho textaci najdete na webových stránkách na www.axa.cz/osobni-udaje/. (skrýt text)