cviky na ruce

Vyrýsované paže? Víme, jak na ně. 5 efektivních cviků na ruce

Pohyb
Vyrýsované paže a držení zad mají velký podíl na celkovém vzhledu postavy. Muži často prahnou po vypracovaných ramenech, ženy zase děsí povislá zadní část paží. Proto jsme pro vás s trenérkou Hankou Škarabelou vybrali 5 cviků na ruce pro komplexní posílení.

Pěkné a vyrýsované paže má na starosti slavná trojice biceps, triceps a deltový sval. Zjednodušeně jde o přední a zadní stranu paže nad loktem a rameno. Následující cviky na ruce dají zabrat všem třem a kromě toho procvičíme také záda a střed těla.

Nebojte se zátěže

Každý trenér má co do zátěže a počtu opakování svůj názor.

Obecně se ale doporučuje 20–30 opakování a 2–3 série. Pokud si naložíte větší zátěž a vezmete si například těžší jednoručky, můžete i při méně opakováních (přibližně 8–12) a 3 sériích docílit stejného efektu.

Je to tedy hlavně o tom, co vám více vyhovuje a co konkrétně na vás lépe funguje. Rozhodně se ale nebojte větší zátěže, paže pak budou pevné a pěkně „vysekané“.

Pokud chcete svého cíle dosáhnout rychleji, cvičte tyto cviky na ruce dvakrát až třikrát týdně. Jestliže cvičíte doma a nemáte k dispozici činky, použijte stejně velké lahve s vodou, které se vám budou dobře držet.

Tělo v ose

Ať už stojíme, nebo jsme v pozici prkna, máme pánev v neutrální pozici a neprohýbáme se v bedrech. Ve stoji toho docílíme, jakmile se odtlačíme od chodidel nebo jen mírně podsadíme pánev. V pozici prkna vtáhneme pupík k páteři a odtlačíme se od celých dlaní. Pokud je pro nás prkno náročné, klidně dáme hýždě výš. Stejně tak důležitá je i hlava v ose. Toho docílíme vytažením se za temenem.

Vyhrňte si rukávy a pusťte se s námi do toho.

Ramena

Při tomto cviku spouštíme pocitově ramena od uší dolů. Zápěstí je v rovině, nikoliv ohnuté.

Biceps

I tady si dáme pozor, aby se nám ramena nedostala k uším. Při tomto cviku má mnoho z nás tendenci se prohnout v bedrech a předsazovat bradu. Myslíme na to, abychom stáli pěkně rovně v ose, vytahujeme se za temenem vzhůru.

Záda a biceps

Tento cvik se lépe provádí v mírném podřepu. Myslíme na to, aby se nám kolena nedostala před špičky.

Triceps

I když to může být náročné, i tady myslíme na to, abychom se neprohýbali v bedrech. Loket držíme u těla.

Bonus pro pokročilé

Tento cvik na ruce nám vyrýsuje nejen paže, ale rovnou posílí celé tělo – pánský, případně dámský klik v kombinaci s bočním prknem.

U tohoto cviku obzvlášť dbáme na to, abychom se neprohýbali v bedrech, a odtlačujeme se od dlaní.

I pokud jsou cílem vašeho cvičení vyrýsované paže, nezapomínejte na celkovou kondici a pohybové aktivity během týdne střídejte. Věříme, že když vás bude cvičení bavit, déle u něj vydržíte a určitě se brzy dostaví vytoužené úspěchy. Podívejte se i na naše další lekce s tipy na cvičení a pohybové aktivity.

Foto, gify: Pexels.com, Gymbee

Prémiový článek

Čtěte dál ZDARMA!

Stačí jednoduchá bezplatná registrace vaší
e-mailové adresy a získáte přístup ke kompletnímu obsahu webu. Po přihlášení budete získávat body a za ně čerpat další výhody – slevy na pojištění UNIQA a služby a zboží našich partnerů.
Registrovat se zdarma