cviky na ruce

Videolekce: Cviky na silné a pevné ruce

Pohyb
Na rovinu. Hezky tvarované a zrelaxované paže nekoupíte v obchodě. Nejde jen tak přijít a vzít si je z regálu. Abyste měli krásné ruce, musíte je přiložit k dílu a cvičit s nimi. S lektorkou Nikol Maio vám přinášíme dvacetiminutové video plné cviků na ruce a triků zaměřených právě na tyto partie.

Naše horní končetiny jsou každý den extrémně namáhány od konečků prstů až po ramena. Nestarat se o ně je jako nechat stát luxusní kabriolet se staženou střechou pod vodopádem. Máte super káru, ale už si s ní jen tak nezajezdíte.  

V tzv. době mobilní často trávíme desítky minut denně držením telefonu a stereotypním přejížděním prsty po obrazovkách. Paže a ramena blokujeme ve ztuhlých pozicích v kancelářských židlích. Jsme celí strnulí a na konci večera rozlámaní. Cviky na ruce, které vám dnešní video nabízí, vám pomohou s tím něco udělat. Nejenže se vaše paže uvolní a zbaví napětí i fyzického diskomfortu, ale budou díky nim moci zase správně fungovat. 

Třináctiminutová rozcvička s trenérkou Iris Mango pro silná a zdravá záda 

Všechny cviky na ruce jsou bez pomůcek a můžete je provádět na podložce nebo koberci. Jak říká Nikol, je důležité po celou dobu cvičení přirozeně dýchat, nezadržovat dech a mít uvolněnou čelist. Ve videu si paže projedete odshora až dolů. Podpoříte přirozenou klenbu v dlani, uvolníte prsty, zápěstí a paži až k rameni. Pověnujete se i hrudníku a lopatkám, protože na nich zdravé a uvolněné paže také závisí. Pravidelné krouživé pohyby jsou pro klouby velmi důležité, kromě uvolnění klouby také vyživují. Připravte se třeba na cvik „orlí paže“, při kterém své paže doslova „zamotáte“, čímž výrazně protáhnete ztuhlé trapézy.  

Pokud při některých prvcích pocítíte pnutí a někdy i mravenčení, jde právě o známku toho, že jsou vaše paže přemáhány. Cviky ve videu je příjemně uvolní a uleví jim i vám. Ruku na to. 

Autor fota: Gymbee