AXA Patalie.cz Patalie.cz pojistka proti nudě
f

Odebírejte náš newsletter

Nic to nestojí a už vám nikdy neuteče žádný prima článek.
Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

hledat

Albánská výzva: Dobýváme bezejmenné dvoutisícovky a závodíme na koních.

„Nic těžšího jsem zatím nelezl, ale ta nádhera se nedá popsat,“ říká Petr Roth, naše další spojka s civilizací nedotčenými albánskými horami. „Je to neskutečný, tohle jinde v Evropě není. A lidi jsou tu prostě skvělí,“ dodává. Kromě zážitků s sebou přivezl i další exkluzivní video materiál, který jsme pro vás sestříhali.

D4S_1942 (1200x799)

„Je až neuvěřitelné, jak se místní chovají k cizincům, nemají absolutně žádné předsudky a rozdělí se s váma o všechno, co maj,“ rozplývá se Petr. O Albanian Challenge se dozvěděl náhodou, ale rozhodl se v podstatě okamžitě. „Na škole jsem chodil na cestovatelské přednášky a jednou tam přišli dva kluci, že prej Albánie. Tak jsem se přihlásil“. O svém pobytu v bohem zapomenutém údolí mluví v superlativech a doporučuje ho každému, kdo chce zažít skutečnou pohostinnost. A co je v Curraj i Erpem nového? „V základním táboře už stojí mostní provizorium a značkaři se docela rozjeli,“ píše nám Jan Challenger Balák, duchovní otec projektu, který si klade za cíl vytvořit v albánských horách turistickou infrastrukturu a zachránit Curraj i Erpëm před vylidněním. „Navštívili nás misionáři, obnovili jsme loňskou tradici dobývání bezejmenných dvoutisícovek, závodili jsme na koních a samozřejmě jsme se plavili po Komanské přehradě. Ale zajímavá videa ještě přibudou,“ slibuje dobrodruh, který nám v květnu poskytl obsáhlý rozhovor.

Podívejte se na sestřih a my vám garantujeme, že jejich nadšení porozumíte. A je dost pravděpodobné, že se jím nakazíte také. Takováhle panoramata jsou totiž k vidění málokde.

Albánská výzva: Dobýváme bezejmenné dvoutisícovky a závodíme na koních. from Patalie on Vimeo.

#Natálie Veselá

I v mimořádně pohostinných zemích se vám může přihodit spousta patálií. Proti namoženým nohám vás asi nepojistí nikdo, ale fůru dalších katastrof vám výplata odškodného hodně zpříjemní. Zvlášť, když teď máte cestovní pojištění od AXA Assistance s 50% slevou.